Kas pasaulyje turi daugiausiai bitkoinų?  (4)

2013 metų rugsėjo mėnesį FTB uždarė Šilko kelią – internetinį narkotinių medžiagų platinimo tinklą – ir konfiskavo bitkoinus, kuriais būdavo atsiskaitoma už narkotikus.

Bitkoinų konfiskavimas sukėlė diskusijų audrą apie šios populiariausios virtualios valiutos ateitį. Tačiau tai turėjo kitą netikėtą šalutinį efektą – FTB tapo didžiausios bitkoinų piniginės valdytoja. Manoma, kad FTB valdo apie 144 000 bitkoinų, kurių vertė siekia apie 100 milijonų dolerių. 

Tiesa, FTB nėra daugiausiai bitkoinų turintis subjektas pasaulyje. Šis titulas priklauso daugybės paslapčių apgaubtam bitkoinų išradėjui Satoshi Nakamoto. Manoma, kad jam priklauso apie 1 milijonas bitkoinų, kuriuos jis sukaupė pirmosiomis bitkoinų gyvavimo dienomis. Tiesa, jo turtas yra išskirstytas į daugybę portfelių. 

Iš viso pasaulyje egzistuoja apie 12 milijonų bitkoinų. Tačiau šie duomenys nėra oficialūs, kadangi niekas jų nekaupia. 

Satoshi savo bitkoinus laiko portfeliuose po 50 bitkoinų. Tai skamba kaip logistinis košmaras, tačiau tokiu būdu užtikrinamas pinigų saugumas tuo atveju, jeigu kas nors užgrobtų portfelį ar būtų prarastas prisijungimo raktas. 

Nors bitkoinai sparčiai populiarėja, žmonių, turinčių bent vieną bitkoiną, skaičius yra palyginus nedidelis – apie 15 milijonų. Prieš 4 metus šis skaičius siekė vos ketvirtį milijono. 

Nors būtų galima pamanyti, kad daugiausiai bitkoinų turi sukaupę jų pradininkai, kurie pirmosiomis bitkoinų gyvavimo dienomis supirko didžiąją jų dalį, iš tiesų daugiausiai bitkoinų priklauso naujiesiems naudotojams, kurie juos ir toliau masiškai supirkinėja, matydami virtualios valiutos perspektyvą. 

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(17)
(8)
(9)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: