Kita medalio pusė: užteko vienos viešumo savaitės, kad bitkoinų kūrėjas palūžtų  ()

Australų verslininkas Craigas Wrightas ketvirtadienį pareiškė, jog nepateiks papildomų įrodymų, kad būtent jis yra tikrasis virtualios valiutos – bitkoinų – kūrėjas, nes nėra „pakankamai stiprus“, kad leistų sau atsidurti po visuomenės „didinamuoju stiklu“.

„Maniau, jog galiu tai padaryti. Maniau, jog tie anonimiškumo ir slapstymosi metai jau gali likti praeityje“, – rašoma jo svetainėje paskelbtame pranešime.

„Tačiau stebėdamas, kaip klostosi šią savaitę prasidėję įvykiai, ir rengdamasis paskelbti prieigos prie ankstyviausių šifro raktų įrodymus, aš palūžau. Neturiu tiek drąsos“, – rašoma pranešime.

C.Wrightas pareiškė, jog sulaukė kritikos dėl savo kvalifikacijos ir charakterio, ir pažymėjo, jog yra nepakankamai stiprus.

„Žinau, kad ši silpnybė itin nuvils tuos, kurie mane palaikė“, – pareiškė jis.

Su C.Wrightu dirbusios ryšių su visuomene įmonės „Outside Organisation“ atstovas pareiškė, kad šis pareiškimas yra „tikras“, bet išsamiau jo nekomentavo.

Pasauliui metų metus spėliojus, kas gi išrado bitkoinus, verslininkas pirmadienį pareiškė, kad skaitmeninę valiutą sukūrė būtent jis.

Apie tai jis pranešė trims žiniasklaidos priemonėms – Didžiosios Britanijos nacionaliniam transliuotojui BBC, savaitraščiui „The Economist“ ir žurnalui GQ.

C.Wrightas pateikė įrodymų, kurie gali būti žinomi tik tikrajam tos kriptovaliutos kūrėjui, nurodė BBC.

Transliuotojas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame tas kompiuterių ekspertas ir išradėjas pademonstravo pasirašantis žinutę, naudodamas viešą šifro raktą, panaudotą pirmajam bitkoinų pervedimui, atliktam tuojau po šios valiutos pristatymo 2009 metais.

Pasak BBC, tuos šifro raktus turėjo būti sukūręs Satoshis Nakamoto‘as – būtent tokį slapyvardį tuomet naudojo valiutos kūrėjas.

Tačiau „The Economist“ buvo nusiteikęs skeptiškiau ir teigė, jog dar reikėtų atlikti kai kuriuos patikrinimus, siekiant patvirtinti, kad bitkoinus sukūrė būtent C.Wrightas. Leidinys taip pat sakė, jog „tebėra svarbių klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta“.

Aut. teisės: alfa.lt

(26)
(7)
(19)

Komentarai ()