„Intel“ pranešė apie revoliucinį lustą „Loihi“: jis atitinka žmogaus smegenis su 130 tūkst. neuronų bei 130 mln. sinapsių ir gali pats mokytis (Video)  (6)

CES 2018 parodos metu „Intel“ atskleidė, kad dirba ties revoliuciniu neuromorfiniu besimokančiu lustu, skirtu dirbtinio intelekto užduotims – „Loihi“.


Toks neuromorfinis lustas, kaip žmogaus smegenys, bėgant laikui sukuria neuroninius takus, kas palaipsniui tampa mūsų intelektu ir problemų sprendimo mechanizmu.

„Intel Loihi“ lustas taip pat sugebės mokytis ir turės 130 tūkst. neuronų bei 130 mln. sinapsių atitikmenį žmogaus smegenims. „Loihi“ bus iškeptas naudojant 14 nm litografiją.

Kuriant „Loihi“ panaudotos skaitmeninės grandinės, kurios atkartoja smegenų sandarą. Taip mašinų mokymasis tampa daug greitesnis, efektyvesnis ir reikalaujantis kur kas mažiau skaičiuojamosios galios.

Neuromorfinis lustas, įkvėptas neuronų bendravimo ir mokymosi modeliu, panaudojant spyglius ir plastikines sinapses, gali būti modeliuojamas – prisitaikantis. Tai gali padėti kompiuteriams būti savarankiškiems ir priimti sprendimus pagal modelius ir sutapimus. Tokie lustai naudos iki 1000 kartų mažiau energijos, nei reikia dabartinėms mokymosi sistemoms.

2018 metų pirmoje pusėje „Loihi“ bandomasis lustas bus pateiktas lyderiaujančiam universitetui ir mokslo įstaigoms, kurios specializuojasi dirbtinio intelekto srityje.

Aut. teisės: Technews.lt
Technews.lt
Autoriai: Mindaugas Klumbis
(46)
(6)
(40)

Komentarai (6)