Skelbiama, kad Lietuvoje prasidėjo rekordinis susidomėjimas „Tesla“ automobiliais - viskas dėl „SpaceX“ misijos?  (4)

Po to, kai verslininko Elono Musko vadovaujama JAV elektromobilių gamintoja „Tesla Motors“ išskraidino į kosmosą pirmą savo automobilį – „Tesla Roadster“ – Vilniaus gatvėse gerokai padaugėjo važinėjančiųjų šio prekės ženklo automobiliais.


Pasak elektromobilių nuomos tinklą „Spark“ valdančios „Ride Share“ vadovo Nerijaus Dagilio, susidomėjimas „Tesla“ automobiliais visada buvo nemažas, tačiau dabar jis – rekordinis.

„Tesla“ automobilio išskraidinimas į kosmosą puikiai atspindi augančią elektromobilių ir technologijų pažangą bei galimybes. Pavyzdžiui, žadama, kad naujasis „Tesla Roadster“ galės nuvažiuoti net iki 1000 kilometrų vienu įkrovimu. Šiuo metu mūsų asortimente turimi „Tesla“ modeliai vienu įkrovimu įveikia 400 kilometrų ir daugiau, tai yra – kur kas daugiau nei kiti elektromobiliai”, – sakė N. Dagilis.

Važinėjantieji „Tesla“ elektromobiliais galvoja ne tik apie transporto bei parkavimo išlaidas, mažesnį aplinkos užterštumą, bet ir apie prestižą – už prabangaus automobilio vairo jie vis dažniau sėda ypatingomis progomis, neretai toks pasivažinėjimas tampa įmonės vakarėlio ar asmeninės šventės, pavyzdžiui, gimtadienio ar Valentino dienos, ašimi.

„Tesla“ automobilius nuomojasi novatoriški, vertinantys technologijas ir ekologiją vairuotojai.

Elektromobilius Lietuvoje renkasi vis daugiau vairuotojų – per metus jų skaičius išaugo kone dvigubai. Vilniuje jais leidžiama važiuoti autobusams skirtomis juostomis, taip pat šie ekologiški automobiliai yra atleisti nuo mokesčio už stovėjimą rinkliavos. Elektromobiliai – tai ateitis, ir vis daugiau žmonių tai supranta.

Nuo 2016 metų veikiančio „Spark“ tinklo vartotojai naudojasi 100 „Spark” elektromobilių: miesto automobiliu „Volkswagen e-Up!”, iki 250 km vienu įkrovimu nuvažiuojančiu „Nissan Leaf” bei išskirtiniais „Tesla Model S” ir „Tesla Model X”. Artimiausiu metu parkas pasipildys naujais modeliais. „Spark” Lietuvoje plečia ir įkrovimo tinklą – Vilniuje elektromobilius galima įkrauti jau 52 įkrovimo taškuose. Plečiama ir zona, kurioje galima pradėti bei užbaigti elektromobilio nuomą.

Pernai „Spark“ tapo pirmuoju lietuvių dalijimosi automobiliais operatoriumi, įžengusiu ir į tarptautinę areną – įsikūrė ir Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Į tinklo kūrimą „Ride Share“ jau yra investavusi beveik 1,5 mln. eurų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(10)
(10)
(0)

Komentarai (4)