Vietoj automobilio numerio – planšetė: Kalifornijoje pristatyti skaitmeniniai valstybiniai numeriai (Video)  (10)

JAV valstijoje Kalifornijoje pristatytas naujas automobilio valstybinio registracijos numerio tipas. Vietoje paprastos lentelės čia – skaitmeninis ekranas. Jame gali būti atvaizduojamas ne tik valstybinis numeris, bet ir tam tikros žinutės. Be to, šio tipo rėmeliuose įdiegti GPS siųstuvai, tad juos turintis automobilis gali būti sekamas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujo tipo rėmeliai nėra prikimšti aukštųjų technologijų. Tai viso labo planšetiniai kompiuteriai su integruotomis baterijomis.

Gamintojo „Reviver Auto“ atstovai teigia, kad planšetėse įmontuotas GPS siųstuvas pasitarnautų nutikus vagystei, tačiau automobilį nugvelbęs žmogus greičiausiai tiesiog pakeis numerius į paprastus, o „planšetinius“ išmes į artimiausią konteinerį.

Šiuo metu planšetinių numerių įsigyti dar negalima, jie – tik bandymo stadijoje Sakramento mieste. Ar tikimasi šią stadiją pereiti ir galbūt jau šiemet rinkai pasiūlyti naujovę, „Reviver Auto“ atstovai neatskleidė.

Tokio tipo valstybiniai numeriai nebus pigūs. Teigiama, kad pora jų kainuos 699 JAV dolerius, papildomai teks sumokėti už jų sumontavimą, o mėnesinis mokestis atsieis dar 7 dolerius.

Pasak „Reviver Auto“, tokie valstybiniai numeriai bus populiarūs tarp didelius automobilių parkus valdančių įmonių. Kai automobilis stovi, tuomet vietoje valstybinio numerio bus galima rodyti tos įmonės reklamą. Neatmetama, kad tai gali tapti nauja reklamos forma, iš kurios naudą norės gauti ir privatūs vairuotojai. Juk didžiąją dalį laiko asmeniniai automobiliai nėra naudojami, tad jie galėtų tapti neblogais reklaminiais skydeliais.

Skaitmeniniai numerių rėmeliai pasėjo ne vieną abejonę tarp automobilių ekspertų JAV. Jie svarsto, ar bus užtikrinamas privatumas – juk jeigu planšetėje yra GPS siųstuvas ir ją galima sekti, reiškia, galima stebėti visus vairuotojo veiksmus. Pavyzdžiui, policija galėtų sekti kiekvieną greičio viršijimą, o draudimo įmonės pasinaudoti informacija apie KET pažeidimus ir padidinti poliso kainą.

Kitoms įmonėms gali būti įdomu matyti, kur vairuotojas važiuoja, kokioje degalinėje pila benziną, kurioje parduotuvėje apsipirkinėja ir t. t. Jeigu valstybinių numerių-planšečių sistema būtų susieta su socialiniais tinklais, tokiam vairuotojui galėtų būti rodoma labai tikslinė jo mėgstamų produktų konkurentų reklama.

Be to, tokios planšetės gali būti „nulaužtos“ ir važiuojančiame automobilyje vietoje valstybinio numerio hakeriai gali pradėti rodyti kitokią informaciją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Autogidas.lt
Autogidas.lt
(1)
(16)
(-15)

Komentarai (10)

Susijusios žymos: