„Rolls-Royce“ durelėse slepiasi skėtis, bet kaip su juo susijusi drėgmė nekenkia automobilio metalui?  (2)

Visus automobilius laikas veikia neigiamai. Plienas rūdija, aliuminį taip pat puola korozija, o dažus gadina saulė. Stengiamės savo automobilius išlaikyti sausus, tačiau kartais tai neįmanoma ir po kiek laiko pastebime neigiamas pasekmes. Bet kaip „Rolls-Royce“ durelių viduje slepiamas skėtis negadina jų mechanizmo? Kaip su juo susijusi drėgmė neskatina korozijos?

Skėtis durelėse yra puiki mintis. Ją išpopuliarino „Rolls-Royce“, tačiau dabar skėtį rasite ir „Škoda Superb“ durelėse. Iš ten jį reikia išimti, kad jis išdžiūtų, tačiau tai vis tiek yra labai patogu. „Rolls-Royce“ didžiuojasi, kad su šia marke susijusi prabanga nesibaigia vos išlipus iš automobilio, bet skėtis durelėse nėra toks jau paprastas dalykas.

„Rolls-Royce“ skėtis yra gana kompaktiškas, todėl jam didelės angos nereikia. Aišku, tai reiškia, kad norint jį įdėti į jo įprastą vietą, jį reikia tinkamai sulankstyti, kad jis tilptų į angą. Pats skėčio skyrelis durelėse ar jų rėme nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti.

Visų pirma, „Rolls-Royce“ savininkai savo skėčių nenori nešti namo, kad juos tinkamai išdžiovintų. Tai reiškia, kad skėčiai durelėse gyvena nuolat, o tai nėra labai gerai. Šlapias skėtis varva ir bent jau teoriškai skatina koroziją. Kaip su tuo kovojama?

Visų pirma, iš skėčio skyrelio į durelių apačią yra nuvestos drenažo linijos, kurios vandenį efektyviai pašalina. Durelių vidus ir mechanizmai yra padengti antikorozine medžiaga, tačiau varvantis vanduo juos vis tiek pažeistų. Naujesni „Rolls-Royce“ automobiliai taip pat į skėčio skyrelį pučia šiltą orą, kuris jį aktyviai džiovina.

„Rolls-Royce“ savo skėčiais neįtikėtinai didžiuojasi. Jie yra itin kokybiški, jų savikaina siekia kelis šimtus eurų. Internete parduodami originalūs „Rolls-Royce“ skėčiai taip pat kainuoja nuo 800 eurų už porą. Aišku, kam jie reikalingi, jei neturi automobilio, tačiau tai kartu parodo „Rolls-Royce“ požiūrį į kokybę - net ir skėčiai negali būti pigesni.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(11)
(8)
(3)

Komentarai (2)