Neįtikėtinas ir žiaurus susidorojimas: po programišių atakos iš 20 metų veikusios pašto paslaugos liko tik skuteliai  (6)

Programišiai sugebėjo įsilaužti į elektroninio pašto paslaugos „VFEmail.net“ teikėjo tarnybines stotis ir ištrynė absoliučiai visą informaciją, saugotą JAV tarnybinėse stotyse – be jokios galimybės susigrąžinti pradingo visų šios paslaugos naudotojų iš JAV informacija, rašo „zdnet.com“.


Negailestingas išpuolis įvykdytas vasario 11 dieną – jis pastebėtas tada, kai be jokio įspėjimo liovėsi veikti įmonės interneto svetainė ir per naršyklę teikiama elektroninio pašto paslauga.

„Šiuo metu išpuolio vykdytojas yra suformatavęs visus diskus kiekviename serveryje. Prarasta kiekviena virtuali mašina. Prarastas kiekvienas saugyklos serveris. Neliko nė vienos atsarginių duomenų kaupyklos. Tai rimčiau nei daugelio slaptažodžių išvogimas per SSH spragą. Nebuvo jokio reikalavimo sumokėti išpirką. Tiesiog ataka ir sunaikinimas“, – per „Twitter“ savo širdgėlą liejo įmonės atstovai.

Įmonės darbuotojai dar bando atkurti vartotojų laiškus, tačiau iš dabartinės situacijos panašu, kad visų šios bendrovės amerikiečių klientų duomenys yra ištrinti negrįžtamai. Pačios bendrovės pagrindinė svetainė šiuo metu vėl veikia, tačiau antrinės jos paslaugos – chewiemail.com, clovermail.net, mail-on.us, manlymail.net, metadatamitigator.com, offensivelytolerant.com, openmail.cc, powdermail.com ir toothandmail.com – neatstatytos.

Prie savo paskyrų vėl prisijungę vartotojai iš JAV matys tik tuščias pašto dėžutes. Vartotojams, kurie negali prisijungti prie savo dėžučių, rekomenduojama išsiųsti savo adresu bandomąjį laišką ir bandyti dar kartą.

Skaitomiausi Naujausi

Nebeveikia ir šios bendrovės teikta šlamštlaiškių filtravimo paslauga, tačiau lyginant su padaryta žala – galimai pradingusia svarbia, ilgą laiką saugota informacija – toks menkas nepatogumas tikriausiai yra visiškai nesvarbus.

Atvejai, kai programišiai be įspėjimų išnaikintų visus atakuojamos įmonės duomenis, yra reti. Kur kas dažniau pasitaiko atvejai, kai programišiai įsilaužia į tarnybines stotis ir panaudoja jas tolesniems išpuoliams (pvz., patalpina piktybinę programinę įrangą informacijai vogti, aktyvuoja kompiuterių-zombių tinklą) arba šantažuoja įmonę ar pavienius jos klientus.

Kol kas didžiausią išmoką programišiams yra išmokėjusi Pietų Korėjos interneto svetainių prieglobos įmonė „Nayanaa“ – programišiai iš jos išsireikalavo 1 mln. JAV dolerių prilygstančią sumą bitkoinais po to, kai kompanijos tarnybinėse stotyse buvo įjungta „Linux“ pagrindu veikianti duomenų šifravimo programa „Erebus“, sutrikdžiusi tūkstančių klientų svetainių veikimą.

2014 metais infrastruktūros kaip paslaugos teikimo bendrovė „Code Spaces“ po panašaus išpuolio – atakos ir serverių turinio ištrynimo – nutraukė savo veiklą.

Aut. teisės: 15min.lt
(30)
(3)
(27)

Komentarai (6)