Įsilaužė į „Tesla Model 3“ kompiuterį ir už tai gavo įspūdingą dovaną  ()

Neįprastame konkurse dalyvavę programišiai parodė „Tesla Model 3“ silpnąsias vietas – vaikinai sugebėjo įveikti apsaugines programas ir įsilaužti į valdymo kompiuterius. Už šį pasiekimą gamintojas dovanojo jiems naują elektromobilį.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-04-01 Įsilaužė į „Tesla Model 3“ kompiuterį ir už tai gavo įspūdingą dovaną  ()

Kaip rašo electrek.co, „Tesla“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris dalyvauja tokio tipo renginiuose.

Pateko per multimediją

Kompanija leido programišiams naudotis visiškai nauju „Model 3“ elektromobiliu, kad šie surastų silpnąsias vietas valdymo sistemoje.

Vankuveryje (Kanada) vykusiose neįprastose varžybose du programišiai paskutinę skirto laiko dieną sugebėjo rasti spragą įrangoje.

„Fluoroacetate“ komandos nariai Amatas Cama ir Richardas Zhu nusitaikė į „Tesla Model 3“ multimedijos sistemą ir pasinaudojo grafikos atvaizdavimo klaida tam, kad perimtų valdymą.

Už atskleistą silpną vietą ir suteiktą galimybę pagerinti programinės įrangos saugumą, „Tesla“ vaikinams dovanojo naują „Model 3“ elektromobilį.

„Fluoroacetate“ šiose varžybose pelnė ir daugiau apdovanojimų, be to, programišių duetas buvo pasižymėjęs ir anksčiau.

Per pernai lapkritį surengtą „Pwn2Own“ programavimo renginį jiems pavyko įsilaužti į „Iphone X“, „Samsung Galaxy S9“ ir „Xiaomi Mi 6“ telefonus ir už tai jie laimėjo 215 tūkst. JAV dolerių.

Prašo fiksuoti klaidas

Skaitomiausi Naujausi

„Tesla“ taip pat jau ketverius metus vykdo programinių klaidų fiksavimo kampaniją. Per šį laikotarpį kompanija trūkumus pastebėjusiems programišiams išdalino šimtus tūkstančių eurų.

Praėjusiais metais gamintojas iki 15 tūkst. dolerių (13 tūkst. eurų) padidino išmoką už vieną užfiksuotą klaidą.

Taip pat paskelbė, kad tai daryti gali kiekvienas norintis, t. y. jei tai daroma dėl saugumo tyrimų, garantija galios ir toliau.

„Tesla“ taip pat stengiasi kuo greičiau užtaisyti vartotojų atskleidžiamas spragas.

Gavo skaudžią pamoką

2016 metais kinų programišių grupelė sugebėjo per bevielio ryšio stotelę įsilaužti į „Tesla Model S“. Šis atvejis laikomas pirmuoju, kai tai buvo padaryta nuotoliniu būdu.

Prieš atskleisdami šią spragą viešai programišiai kreipėsi į „Tesla“.

Pašalinęs įvardintą trūkumą gamintojas tuomet greitai išleido programinės įrangos atnaujinimą.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(62)
(1)
(61)

Komentarai ()