PS90 atrodo kaip išties futuristiškas ginklas, tačiau kodėl pasirinktas toks dizainas? Ir kur jo dėtuvė?  (2)

Tai - belgiškas FN PS90. P90, kurio pagrindu sukurtas civiliams skirtas pusiau automatinis PS90, pradėtas gaminti dar 1990 metais, tačiau ir šiandien šis ginklas atrodo futuristiškai. Tos riestos korpuso formos, įdomi gaiduko konfigūracija ir bendras dizainas atrodo labai neįprastai, tačiau ar kada pastebėjote, kokią keistą dėtuvę turi šis ginklas?


P90 yra automatinis pistoletas-kulkosvaidis, per minutę galintis paleisti 900 šūvių. PS90 yra pusiau automatinis ir tokiomis savybėmis nepasižymi - šaudymo greitis priklauso nuo to, kaip greitai galite paspausti nuleistuką. PS90 ilgis - 66,6 cm, o vamzdžio ilgis - 40,7 cm. Toks nedidelis skirtumas tarp šių reikšmių susidaro dėl vadinamojo „bullpup“ dizaino - šūvio mechanizmas yra už nuleistuko.

Iš tikrųjų PS90 yra labai kompaktiškas ginklas ir dėl to, kad jo dėtuvė nėra stipriai atsikišusi. Tai sumažina užkliuvimo tikimybę, visam ginklui suteikia aptakumo. Tačiau nemanykite, kad dėtuvė yra labai maža - joje telpa net 50 5.7×28 mm šovinių. Kuomet P90 buvo kuriamas, vienas iš reikalavimų naujam ginklui buvo kompaktiškumas, kad ginklas galėtų būti naudojamas ir šarvuotų mašinų viduje. Su P90 galima šliaužti, jį galima paslėpti po drabužiais - jis neturi aštrių, atsikišusių dalių, kurios galėtų kur nors kliūti. Savo kategorijoje P90 iki šiol yra kompaktiškiausias ginklas su nesulankstoma buože. Dėl to dėtuvė buvo sumontuota lygiagrečiai vamzdžiui, tiesiai virš jo.

Skaitomiausi Naujausi

Konstrukciją apsunkina ir pats „bullpup“ dizainas, kuris lėmė, jog dėtuvė ant ginklo turi gulėti atvirkščiai - jos viršus (dalis, pro kurią išstumiami šoviniai) yra atsuktas į šaulio pusę. Taigi, iš dėtuvės stumiami šoviniai turi judėti žemyn ir dar pasisukti 90 laipsnių kampu.

Unikali dėtuvė buvo užpatentuota 1990 metais. Vieninteliu jos išradėju laikomas René Predazzeras. Link spynos slenkantys šoviniai iš pradžių yra išrikiuojami viena eile, o tuomet patenka į spiralinį mechanizmą, kuris juos pasuka 90 laipsnių kampu. Tada šovinys keliauja žemyn į spyną.

Pati dėtuvė yra gaminama iš permatomo polimero, kad šaulys galėtų matyti, kiek joje liko amunicijos. Pats šovinių tiekimo mechanizmas yra gana sudėtingas, tačiau patikimas - PS90 ar P90 beveik niekada neužsikerta. Šis ginklas yra laikomas itin patikimu ir reikalaujančiu nedaug priežiūros. Jis yra kompaktiškas, ergonomiškas ir labai pajėgus. Tačiau norint sukurti tokią dėtuvę tikrai reikėjo nemažai pasukti galvą.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(67)
(4)
(63)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: