Svarbiausios dviračių, elektrinių paspirtukų ir mopedų taisyklės – vienoje vietoje  ()

Atšilus orams gatvėse pastebima vis daugiau elektrinių paspirtukų, mopedų ir kitų dviračių priemonių, tačiau ne visi šių priemonių vairuotojai žino, kaip dalyvauti eisme nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių.

Lietuvos kelių policijos tarnyba parengė pagrindines važiavimo elektriniais paspirtukais taisyklių atmintinę, kurią pravartu įsidėmėti visiems dviračių priemonių vairuotojams.

Paspirtukų naudotojai – kaip dviratininkai

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nurodyta, kad transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurių didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val., priskiriama motoriniam dviračiui.

Tokios transporto priemonės vairuotojas turi laikytis dviračių vairuotojams galiojančių taisyklių.

Dviračiu, motoriniu dviračiu, ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir pan., galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu.

Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus.

Svarbu žinoti, kad šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.

Kada būtinas šalmas ir liemenė?

Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Išimtys galimos tik važiuojant žiedinėje sankryžoje, kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai arba iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę.

Judėdamas važiuojamąja dalimi vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

Važiuojant tokia transporto priemone nepilnamečiams (iki 18 metų) privalomas saugos šalmas. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Negali važiuoti per perėjas

Pareigūnai akcentuoja, kad dviratininkams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

Dėl tokių pažeidimų nutinka eismo įvykiai, kurių metų būna sužalojami eismo dalyviai.

Policija primena, kad kirsdami važiuojamąją dalį ten, kur draudžiama, nepaklusdami reguliavimo signalams, kelio ženklam, ženklinimo reikalavimams, nesilaikydami eismo tvarkos automagistralėse, nesilaikydami nustatytų taisyklių tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai gali gauti baudą nuo dvidešimt iki keturiasdešimt eurų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(17)
(3)
(14)

Komentarai ()

Visi šio ciklo įrašai