„Tesla“ tik ką pristatė milžinišką baterijų sistemą „Megapack“: energijos sukaupia 60 proc. daugiau, o montavimas primena „lego“ kaladėlių dėliojimą  ()

„Tesla“ paskelbė apie didžiausią savo baterijų produktą, kurį pavadino „Megapack“. Ši energijos kaupimo sistema bus dar didesnė bei galingesnė už mums jau žinomą „Powerpack“. Žadama, kad „Megapack“ diegimas bus paprastesnis, lyginant su kitomis energijos kaupimo sistemomis.

Teigiama, kad kiekvienas megapack’as gali sukaupti 3 MWh elektros energijos ir turi 1,5 MW pajėgumo elektros keitiklį.

Pastarasis elektros energiją gali paversti iš nuolatinės (DC) į kintamą elektros srovę (AC) bei taip suteikti galimybę šia elektra pasinaudoti namų ūkiams.

Ir ypač geras dalykas, kad tokių megapack’ų galima įrengti tiek, kiek tik reikia.

„Tesla“ teigia, kad jų montavimas yra ypač paprastas, 10 kartų greitesnis, nei „Powerpack“, primena „lego“ kaladėlių dėliojimą ir užima 40 proc. mažiau vietos.

„Tesla“ savo turimas pramoninio dydžio „Powerback“ energijos kaupimo sistemas naudojo vystant didelius projektus, ypač Australijoje. Tačiau „Megapack“ sukaupiamos energijos kiekis bus 60 proc. didesnis.

Numatoma, kad naujosios „Tesla Megapack“ sistemos dalis sudarys 182,5 MW iš būsimojo 567 MW galios „Moss Landing“ energijos kaupimo projekto, kuris yra vystomas Kalifornijoje.

Kompanija pranešime teigia, kad „Megapack“ sistema yra ekonomiškesnė ir gali būti įdiegta greičiau, nei iškastinio kuro jėgainė. Tokios energijos kaupimo sistemos gali kaupti energiją, pagamintą vėjo, saulės ir kitų atsinaujinančių energijos šaltinių.

Ir tai yra ypač svarbu, nes dažnu atveju saulės bei vėjo energetika kritikuojama dėl gaminamos energijos nepastovumo.

Tokios energijos kaupimo, saugojimo ir vartotojams pateikimo sistemos, kaip „Powerpack“ bei naujoji „Megapack“ užtikrina elektros sistemos ir energijos tiekimo stabilumą.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(59)
(3)
(56)

Komentarai ()