Prieš 12 metų į pensiją išleistas „Lockheed F-117 Nighthawk“ pastebėtas ore: kas vyksta?  (1)

Dar 2008 metais atakos lėktuvai „Lockheed F-117 Nighthawk“ buvo išleisti į pensiją, tačiau neseniai vienas jų pastebėtas ore. Kas vyksta?

Aviacijos fotografas Santosas Caceresas užfiksavo iš Nellis Karinių oro pajėgų bazės Las Vegase kylantį „Lockheed F-117 Nighthawk“. Nors pastarasis atakos lėktuvas nurašytas buvo dar 2008 metais, jis, panašu, vis dar tebeskraido.

Kodėl „Lockheed F-117 Nighthawk“ vis dar aktyvus? Lėktuvai skrido palaikydami karinių jūrų pajėgų darbą prie Kalifornijos pietinės pakrantės, Miramare (JAV miestas Floridoje) ir greta 64-ojo agresoriaus eskadrono. Tikėtina, kad jie grįžo į Nellis Karinių oro pajėgų bazę iš Nevados bandymų ir treniruočių poligono.

 

Susisiekus su JAV Karinių oro pajėgų vadovybe dėl „F-117“ vizito Miramare, sulaukta labai riboto atsakymo: „Karinės oro pajėgos išleido „F-117“ iš aktyvios tarnybos, tačiau oro pajėgų bandymų centro pilotai vis dar skraido jais vykdydami ribotos apimties tyrimus“, – teigiama atsakyme.

 

Šiuo metu keli „F-117“ skirti muziejams, tačiau maždaug keturios dešimtys „F-117“ atakos lėktuvų vis dar skraido arba laikomi sandėliuose. Šiuos kelis paskutinius ne muziejinius „F-117“ įpareigota sunaikinti. Tikimasi, kad per metus jų bus utilizuojama po 4 vienetus. Visgi, kol tai dar neįvyko, gali būti, kad orlaivius dar kurį laiką bus galima naudoti palaikymo operacijoms.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(21)
(3)
(18)

Komentarai (1)