BMW pristatė pirmąjį savo elektromobilį “Concept ActivE”  (16)

Į elektromobilių rinka žengia dar vienas garsu gamintojas - BMW Detroito automobilių parodoje JAV ketina pristatyti pirmąjį savo elektromobilį Concept ActivE.

1800 kg masės automobilis iki 100 km/h įsibėgėja per devynias sekundes, na o didžiausias išvystomas greitis yra 145 km/h. Automobilio elektros motoras išvysto 170 AG, o maksimalus sukimo momentas yra 250 Nm.

Toje vietoje, kur turi būti variklis, šiame modelyje yra tik ličio jonų akumuliatoriai.  Pagal BMW 1-os serijos kupė modelį sukurtas elektromobilis su pilnai įkrautomis baterijomis gali nuvažiuoti apie 240 km, o baterijas bus galima įkrauti per 3 val. Tiesa, jei bus įjungti kokie papildomi elektros prietaisai, tarkim  kondicionierius, nuvažiuoti išeis tik 160 km.

Gamintojai nurodo, kad keturviečio automobilio bagažinė bus 200 litrų talpos.

Beje, automobilis turi specialią programinę įrangą ConnectedDrive, kuri leidžia, pvz., mobiliuoju telefonu pasižiūrėti, kiek procentų automobilio baterijos yra įkrauta. Taip pat galima ieškoti įkrovimo stotelių.

Pirmieji BMW markės elektromobiliai bus išbandomi juos išnuomojant pasirinktiems klientams įvairiose šalyse.

„Autonews“ rašo, kad neseniai vienas iš BMW vadovų Klausas Draegeris Vokietijos žiniasklaidai patvirtino, kad BMW stabdo vandeniliu varomų automobilių bandymus ir ateityje koncentruosis į elektra varomų mašinų vystymą. Jo teigimu, darbas su vandenilio technologijomis nebus visiškai nutrauktas. Be to, Frankfurto automobilių parodoje BMW vadovas Norbertas Reithoferis pažymėjo, kad „elektromobiliai yra ateities viltis“.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (16)

Susijusios žymos: