"Skype" tinklu plinta naujas virusas

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Smėlis 2007-09-10 18:33
nesu tikras, bet geriausias vaistas (bent kol kas) nuo šitos bjaurybės - system restore. kadangi pats nepasinaudojau tais linkais, tai savo kailiu neteko patirti visko. visgi teko dalyvauti virtualioje kovoje su šiuo kirminu ir atrodo, kad system restore išties padėjo.
Redakcija 2007-09-10 18:42
O tais atvejais, kai system restore išjungtas? Tiesa, o kokie požymiai, kad jau virusas "sėdi" kompiuteryje?
Smėlis 2007-09-10 19:21
na, požymiai gal ir nelabai svarbūs. svarbu priežastis. o ji vienintelė - pasinaudojimas nuoroda. o tada lūžta skype. tiesa, lūžta ne visad. bet visad pereina į Do Not Disturb (Netrukdyti) būseną ir išsiuntinėja tą pačią žinutę su pavojingais linkais visiems kontaktų sąraše esantiems žmonėms. Sandra.src atrodo siuntė tik po vieną karta, bet šįkart siunčiamos daug kartų pakartotinai ir SKIRTINGO (!) turinio žinutes. taip pat per Task Manager galima aptikti neaiškių programų. beje, kaip matau Skype Heartbeat jau yra neblogos info apie w32/Ramex.A pašalinimą. perpiet žiūrėjau, tai lyg dar nebuvo nieko. kitaip tariant, užkibusiems ir pasigavusiems šitą zarazą tikrai būtų pravartu pasinaudoti po naujiena esančiu antru linku. tai ypač naudinga tuo atveju, jei System Restore buvo išjungtas arba nepadėjo. p.s. retorinis klausimas: kodėl Skype komanda nepasirūpina geresne programos apsauga nuo tokių atakų? p.p.s. šis klausimas kamuoja ne vien mane, bet ir daugelį kitų.
Retry 2007-09-10 20:00
Nėra, kaip pasirūpinti. Virusas naudojasi skype api, žinučių rašymui, bet pats žmogus parsiunčia virusą į kompiuterį. Tad manau, kad čia kalti tik patys žmonės spaudinėjantys ant visų nuorodų. Mano nuomone žmogus turi būti bukas, kad nesuprastų tokios klastos. Nors iš tikrųjų labai daug žmonių tokių... Gi kiek žmonių išsiduria su tais el-pašto laiškais apie laimėtus milijonus ir t.t
Smėlis 2007-09-10 20:29
pasirūpinti yra kaip. tiesiog programos kūrėjams reikia nepalikti skylių, kuriomis gali tokios kenkėjiškos programos pasinaudoti. ir ypač blogai, kad toks masinis reiškinys kaip Skype yra pažeidžiamas. karstais ne bukumas kaltas, o elementarus neapsižiūrėjimas. kiek žmonių iš 10 peskaito kokia tiksliai nuoroda jiems atsiųsta iš PATIKIMO žmogaus? manau, kad kokie 2-3. dar keli tokie viruso išpuoliai ir žmonės taps kur kas atsargesni. visgi iki balandžio (?) skype buvo labai patikima programa, kuria virusai neplito taip žaibiškai ir išradingai, todėl ir neatsirado atargumo jausmo.
Redakcija 2007-09-10 20:55
Tai man klausimas kyla kodėl skype? O yahoo? icq? Taigi irgi pokalbių programos, irgi galima siųsti nuorodas - kodėl te nieko tokio nėra? Ar čia kažkur struktūra kita ar paplitimas ne tas?
Anonymous 2007-09-10 21:02
Tai kad skype turbūt viena populiariausių programų. O dėl system restore tai man asmeniškai lieka tik pasijuokti - čia lameriams lamerių sukurtas įrankis
Anonymous 2007-09-10 21:19
Nu nea, ICQ naudojuosiu jau 10 metu, ir buvo pati populiariausi programa iki Skype, ir per ji ne karto neplito jokie virusai, na gal iskyrus spaminius. Kai tuo tarpu Skype islindo i pavirsiu gal tik pries du - tris metus...
Vytautas 2007-09-10 22:03
Tai ir dabar dar icq nėra pamiršta. Ir šiaip, jokia kita pokalbių programa pastaruoju metu tiek neskamba kaip Skype. Arba ją pamėgo hakeriai arba čia kažkas kita...
Anonymous 2007-09-10 22:10
šiaip mano nuomone čia tik pačių žmonių kaltė- na, juk nereikia siųsti .scr failo, kai paspaudi ant nuorodos su .jpg galūne... skype kūrėjai praktiškai neturi kaip tvarkytis su tokia problema- nuorodų juk neuždrausi, o į pačio skype veikimą virusas berods nesikiša, jis tiesiog (lygiai taip pat kaip žmogus) rašo pranešimus kontaktams
Ta 2007-09-10 23:05
Neturiu problemu su tuo virusu....pora zmoniu zinau kurie ji pasigavo - 2 kompus 0% ismanancios mergos, taip joms ir reikia. O jei kas nors kitas pasigautu, tai iskart galima butu isjuokt ju kompiuterini isprusima, nes net 14 metu vaikai turbut zino ka reiskia atidarimas linko is kurio siunciamas neaiskus failas....per praeita virusa atsidariau, paziurejau kad virusas (kaip man ir atrode), system restore padariau ir viskas ok. O kazkas rase kad system restore lamom...nu jo, nemoku "hackint" ;D, per 5 min bet koki virusa pataiso, be to, net jei esi profas daznai negali pilnai istrint viruso nes pridaro nesamoniu su windows, bentjau man niekad jokia antivirusine pilnai nepataisydavo windows'u.
Anonymous 2007-09-11 02:27
Tiesiog Skype populiarejimas sutapo su Botnet'u augimo banga. ICQ Msn ir kt populiarumo virsune buvo pasiekusios kai trojanu, wormsu ir kitokio bieso plitimas vyko kiek kitokiais budais, informacijos srautai buvo simtus kartu mazesni savo apimtimis. dabar Skype karaliauja. wat ir pasirinko jy. Visos zoles neapsiksi... susikoncentravo ties populiariausiu.
Vytautas 2007-09-11 07:35
Nu dėl system restore ir lamų tai kaip čia pasakius... Aš savęs lama nelaikau, bet ir nesu prisiekęs kompiuteristas - PC yra tiesiog darbo įrankis. Jeigu toks įrankis sugenda, norisi jį mažiausioms laiko ir pastangų sąnaudomis sutvarkyti ir tčsti savo veiklą. Čia panašiai kaip kad mašina sugęstu ir būtų galimybė kelių mygtukų paspaudimų gedimą ištaisyti arba lysti su raktų komplektų į variklį ir te bandyti rankom kažką tvarkyti. Pastarąjį variantą nebent maniakai pasirinktų... Tad nėra blogas dalykas gyvenimo supaprastinimas...
Anonymous 2007-09-11 08:34
nepatikėsi, bet kokie 75% PC vartotojų tikrai nežino net kas tas System Restore ir reikia paaiškinti kur jį rasti. prieš mėtantis tokiom frazėm gal derėtų pagalvoti? nes toks savo "išmonės" demonstravimas tik parodo elementarų nesugebėjimą suvokti situacijos. štai jums ir rytinis moralas.
Smėlis 2007-09-11 08:35
ten aš pamokslavau. tik neprisijungęs
Smėlis 2007-09-11 08:42
šitas virusas pasinaudoja Skype tam, kad išsiųstų žinutes. taigi tik pats Skype kodas dėl to kaltas. kas bus, jei kažkas sukurs "geresnį" tokio viruso variantą ir užteks tik GAUTI tokią nuorodą ir ji pasileis? manau tai įmanoma. čia tik išmonės reikalas. Skype tapo perdaug populiarus tarp vartotojų, o tai iššaukė populiarumą ir tarp tų žmonių, kurie vien dėl smagumo kuria kenkėjiškas programas. Čia panašu į Windows. Jei visi dabar pereisim prie sąlyginai nepopuliaraus GTalk, kažin ar ji ilgai išlik nepažeidžiamas.
Retry 2007-09-11 15:39
Skype kodas kaltas ... Žinai skype API, jei ne paskaityk ir tada atsakyk kur ta kodo kaltė ? Sukurti tokį virusą, kuris parašo linką ir kitame gale pats atsidaro yra neįmanoma. Nebent būtų tame kompe yra programa, kuri lauktu to linko ir tada jį atidarytu.
Anonymous 2007-11-17 00:16
