Nenaudoji „Facebook“ – negausi paskolos?  (0)

Prieš kelias savaites pristatytas kreditų biuro „Creditinfo“ socialinių tinklų reitingas sulaukė įvairių reakcijų, o tarp „Facebook“ naudotojų net plinta kalbos, esą jei nesi užsiregistravęs šiame socialiniame tinkle – negausi paskolos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kreditų biuras skelbia, kad iš juos pasiekiančių klausimų ir komentarų internete matyti keli tendencingi klausimai, labiausiai neduodantys ramybės lietuviams. Kokie gi jie?

„Creditinfo“ seks „Facebook“ vartotojus

Šis mitas ima bliūkšti plačiau pasidomėjus apie privatumo politiką, kuri yra griežta ir kurios visi vienodai privalo laikytis. Visų pirma, socialinių tinklų reitingas apskaičiuojamas tik tuomet, jei žmogus pats sutinka tai daryti. Antra, kiekvieno žmogaus reitingas yra atskleidžiamas tik jam ir niekam daugiau, tačiau pats žmogus, jei to nori, gali nuspręsti pasidalinti juo su kitais.

„Reitingas pirmiausiai yra skirtas pačiam žmogui. Jis padeda suprasti ir žinoti, kokią mokumo riziką prognozuoja būtent „Facebook“ duomenys. Taigi galime savarankiškai pasirinkti, ar norime apie save sužinoti daugiau, ar ne“, – komentuoja „Creditinfo“ teisininkas Anatolijus Kisielis.

Informaciją nutekins „aukščiau“

Kaip ir ankstesniu atveju, tik pats žmogus, kuris nusprendžia apskaičiuoti savo reitingą, gali jį kam nors perduoti. Jeigu žmogus nesutinka, kad jo duomenys būtų perduodami trečiosioms šalims, jokia informacija ir nebus perduodama.

Bet kokioms finansų įstaigoms, specialiosioms tarnyboms ir organizacijoms ši informacija gali būti perduodama tik jei nori pats žmogus. Tokio vartotojo sutikimo paprastai prašoma prieš kiekvieną veiksmą socialiniame tinkle, susijusį su bet kokių vartotojo duomenų viešinimu.

Nenaudoju „Facebook“ – negausiu paskolos?

Socialinių tinklų reitingas yra papildomas instrumentas mokumo rizikai vertinti. Šiuo metu tai – naujovė Lietuvoje, tačiau ne pasaulyje.

Šis reitingas yra nauja galimybė vartotojui atskleisti apie save daugiau informacijos bei taip padidinti pasitikėjimą kreditoriaus akyse. Žinoma, žmogus gali nuspręsti šia galimybe nesinaudoti ir tai neturėtų užkirsti kelio gauti paskolos.

Kita vertus, užsienio valstybių praktikoje pastebima, kad šių duomenų vertinimas gali papildyti klasikinį mokumo vertinimą. Tačiau svarbiausias faktorius siekiantiems paskolos vis dar išlieka sąžiningumas. Todėl nederėtų kurti dirbtinių profilių ar kitaip apsimetinėti tuo, kuo nesate – tokiu atveju net ir aukštas socialinių tinklų reitingas jūsų padėtį tik pablogins.

Reitingas turės įtakos mano kredito istorijai

„Tai – vienareikšmiai tik papildoma priemonė, ne pagrindinis skaičius. Kredito istoriją sudaro oficialūs duomenys apie asmens finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą – pradedant mokesčiais už komunalines paslaugas ir baigiant bankų paskolomis ar kreditinėmis kortelėmis“, – sako A.Kisielis.

Pasitikrinti savo mokumo reitingą remiantis „Facebook“ duomenimis galite paspaudę čia.

Lietuvių sukurtą įrankį jau išbandė ir savo socialinių tinklų kredito reitingą sužinojo ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES šalių, JAV, Kanados ir net tokių tolimų valstybių, kaip Indonezija, Maldyvai, Indija, Pietų Korėja ar Singapūras gyventojai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(3)
(30)
(-27)

Komentarai (0)