Kritiškai svarbus pasiekimas - naujas skaitmeninio vaizdo suspaudimo formatas gali atverti naujas superaukštos raiškos galimybes  ()

Vokiečiai inžinieriai, anksčiau sukūrę populiarų audio failų kodavimo formatą MPEG-3, o taip pat AVC ir HEVC, suteikusiais galimybę suspausti video failus taip, kad jie tilptų į išmaniuosius telefonus, anonsavo suspaudimo formatą, kuris gali tapti kritiškai svarbiu superaukštos raiškos video epochoje.

Dabar suspausti video duomenys sudaro 80 % pasaulio interneto srauto. Naujas Fraunhoferio telekomunikacijų instituto formatas, lyginant su ankstesniu H.265/High Efficiency Video Coding (HEVC) formatu, galės 50 % geriau suspausti video duomenis, išlaikydamas tokią pačią kokybę.

Kitaip tariant, H.266/VVC standartu suspaustus duomenis bus galima perduoti greičiau už suspaustus dabartiniu, o kokybė liks tokia pati. Jis palaiko visas video raiškas, nuo SD ir HD iki 4К ir 8К, didelio dinaminio diapazono (HDR) video ir 360 laipsnių video.

Kadangi reikia perduoti mažiau duomenų, VVC formato vaizdus galima efektyviau perduoti mobiliais tinklais, rašoma Instituto puslapyje.

Pavyzdžiui, jeigu 90 minučių UHD kokybės įrašui HEVC formatu reikėjo maždaug 10 GB duomenų, tai VVC reikės tik 5 GB, o kokybė liks tokia pati. Naujasis formatas itin tinka 4К ir 8К transliacijoms į plokščius televizorių ekranus.

Kaip ir visų ankstesnių protokolų atveju, VVC reikės naujų kodavimo lustų, ir jie jau kuriami. Tuo užsiima Instituto partneriai — Apple, Ericsson, Intel, Huawei, Microsoft, Qualcomm ir Sony kompanijos.

Siekdami išvengti ankstesnių problemų su licenzijomis, kūrėjai rengaisi leisti naudoti naują standartą FRAND principu (Fair, Reasonable, And Non-Discriminatory), kurio laikymąsi užtikrins Medijos kodavimo industrijos forumas (MC-IF). Rudenį bus publikuota pirma kodavimo programa, palaikanti VVC.


hightech.plus

Aut. teisės: Technologijos.lt

(58)
(0)
(58)

Komentarai ()

Visi šio ciklo įrašai