Filmas vakarui. Kodėl mums reikalingas Mėnulis? (Video, EN, RU)  (0)

Filme parodoma Žemės ir Mėnulio hipotetinė evoliucijos istorija per milijardus metų ir nepaprasta Mėnulio reikšmė mūsų planetai.


Mums labiausiai žinomas faktas yra mėnulio ir žemės planetų gravitacinių jėgų sukeliami vandenynų potvyniai ir atoslūgiai, bet nemažiau svarbu yra tai, kad mėnulis veikė procesus, padėjusius Žemėje atsirasti gyvybei ir augalijai. Dėl Mėnulio turime metų laikų ciklus.

Mūsų laikais mokslininkai milimetro tikslumu gali išmatuoti atstumą tarp Mėnulio ir Žemės. Pastebėta, kad atstumas tarp šių kūnų didėja. Kas gali atsitikti, jei Mėnulis nutoltų nuo Žemės pavojingų atstumu? Žemė prarastų stabilumą, keistųsi jos ašies posvyrio kampas, su katastrofiškomis pasekmėmis keistųsi metų laikų ciklai.

Pastaraisiais metais mokslininkai Mėnulyje surado ledo. Tai vandenilis ir deguonis. Manoma, kad turint šiuos elementus, įmanoma pasigaminti raketinį kurą. Kuriamos prielaidos Mėnulyje montuoti Saulės baterijas ir išgauti elektros energiją, o tai galėtų tapti Mėnulio ekonomikos ir bazių kelionėms į Kosmosą, pagrindu.

Filmas nepaliks abejingų žiūrovų.

Filmo redaktorius: Nick Kershaw

Žanras: dokumentiniai filmai

Filmo pavadinimas anglų kalba: Do We Really Need the Moon BBC Documentary, 2011

Filmo anglų kalba trukmė: 58 min. 51 sek.

Filmo pavadinimas rusų kalba: Зачем нам Луна ?

2014 Filmo rusų kalba trukmė: 48 min. 47 sek.

Ieškote įdomių filmų? Aplankykite rubriką dokumentiniai filmai!

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(19)
(2)
(17)

Komentarai (0)