„Kitoks filmas“. Kosmosas: asmeninė kelionė (Video)  (0)

Lapkritis jau čia, o su juo kartu ateina ir šaltos, lietingos dienos bei naktys, kurios gali sutrukdyti mums stebėti niekada nesibaigianti dangaus kūnų šokį. Ir kartais tasai žvilgsnis į dangų mums gali būti išties svarbus, ypač kai galvoje knibžda klausimai apie savąją egzistenciją ir vietą šioje neaprėpiamoje erdvėje ir laike.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Poetišku požiūriu apibūdinti mokslą – užduotis nelengva, reikalaujanti artistiškumo, begalinės vaizduotės ir meilės šiam dalykui, kuris iš visų žmogaus sukurtų disciplinų yra šalčiausias, labiausiai neužjaučiantis ir griaunantis pasakas. Žiūrėti į dangų ir suvokti faktą, kad visa ta nesuskaičiuojama gausybė šviesų nebuvo mums sukurta, kad tie dangaus skliautu bekeliaujantys kūnai nėra surišti ir neveikia mūsų likimo ir kad mus ir tuos šviesulius skiria neįsivaizduojami atstumai...

Toji kosminė galybė sugriauna mūsų pačių pastatytą Visatos centro sostą, kol galiausiai suvokiame, kad esame dalis to balkšvo mėlyno taško, skriejančio aplink įprastą, niekuo neišsiskiriančią žvaigždę, kuri randasi ne mūsų Galaktikos centre, o kažkur pakrašty, kartu su šimtais milijonų kitų žvaigždžių. Tai patirtis, griaunanti daugeliui žmonių jų nepagrįstą išdidumą. Vis dėl to, kai kurie mūsų sugebėjo į šią naują tiesą žiūrėti su kur kas didesniu optimistiškumu.

Karlas Saganas (angl. Carl Sagan) – astronomas, mokslo populiarintojas, poetas ir filosofas, žmogus, kuris supažindino mane su mokslo grožiu ir visam gyvenimui pakeitė mano pasaulėžiūra. Energija spinduliuojantis entuziastas ir mokytojas, kokių reta, sužadino milijonų vaikų ir suaugusiųjų susidomėjimą kosmosu ir ne tik - jo sukurta „Kosmosas: Asmeninė Kelionė“ (angl. „Cosmos: The Personal Voyage“) dokumentinių filmų serija supažindina ne tik su astronomija, bet taip pat kalba ir apie istoriją, fiziką, biologiją, matematiką. Bandoma atsakyti į klausimus: „Kas mes?“, „Kaip atsiradome?“ ir „Ar mes vieni šioj Visatoj?“

Ši filmų serija, mano manymu, yra vienas svarbiausių šių laikų kūrinių, kurį visi, kas domisi mokslu, privalo pažiūrėti. Mokslo populiarinimo šedevras, kuris ne tik supažindina su mokslu, bet pareiškia tai, kas skamba didingiau ir gražiau, nei bet kokia pasaka, kurią buvome sukūrę save paguosti - „Mes esame tai, kas leidžia Visatai pažinti save“

Visą filmų seriją galite rasti čia:

Anglų kalba

Rusų kalba

Konkurso dalyvis Justas D.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(53)
(0)
(53)

Komentarai (0)