Filmas vakarui. Slaptos gamtos jėgos: skruzdėlių superorganizmas (Video, EN, RU)  (0)

Skruzdžių bendruomenė žmogui mažai pažįstama. Tik dabar mokslininkai priartėjo prie šios bendruomenės slaptų kodų.

Dr. Bertas Holldobleris, Harvardo ir Viursburgo universitetų profesorius savo gyvenimą pašventė skruzdžių bendruomenės studijoms.

Skruzdėlės ypatingas sutvėrimas – gali nešti krovinį 100 kartų sunkesnį už jos pačios svorį, gali kaboti žemyn galva ant lygaus stiklo, gali judėti labai dideliais atstumais.

Kiekviena skruzdžių kolonija turi apie 100 tūkst. narių. Jų veikla gali pasirodyti chaotiška, bet iš tikrųjų taip nėra. Jos puikiausiai koordinuoja savo veiksmus puldamos aukas ir pasirūpindamos maistu. Suerzintos skruzdės ginasi purkšdamos skruzdžių skystį, kuriuo atbaido net lokius.

Skruzdės, kaip ir žmonės turi savo „naminius gyvūnus“, kuriuos panaudoja maisto surinkimui, net sugeba pastaruosius apsaugoti nuo įvairių pavojų. Jos gyvena bendruomenėje, kurioje veikia socialinių santykių sistema, todėl joje gerai organizuotas apsirūpinimas maistu. Jų bendruomenėje, kurioje veikia specializacija, kooperacija, komunikacija, net būna organizuotos darbo brigados.

Veikia taip vadinama cheminė komunikacinė sistema: skruzdės leidžia ir skaito kvapus, taip jos perduoda informaciją. Bet kvapai ne vienintelis informacijos perdavimo būdas. Informacija dar perduodama ir vibracijos principu.

Pamatę šį filmą žiūrovai susipažins su daugeliu nuostabių dalykų, kurie sudaro skruzdžių bendruomenės superorganizmą.

Filmo scenarijus ir režisūra: Wolfgang Thaler

Moksl. konsultantas: dr. Bert Holldobler

Filmo pavadinimas rusų kalba: Muravji. Tainyje sily prirody

Filmo pavadinimas anglų kalba: Ants. Nature secret power

Filmo trukmė: 54 min.

Žanras: dokumentiniai filmai, 2005 m.

Filmas anglų kalba:

Filmas rusų kalba:

Ieškote daugiau įdomių filmų? Aplankykite rubriką dokumentiniai filmai!

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(21)
(0)
(21)

Komentarai (0)