Dantų šepetėlis „Xiaomi Soocare X3“: itin gera kaina, aukščiausia pagaminimo ir valymo kokybė, bet gali būti kiek netikėtų nuotykių, apie kuriuos verta žinoti iš anksto (Apžvalga)  (2)

Dantų valymas, pasirodo, gali būti įdomus ir net įtraukiantis procesas. Kaip sakoma, svarbu tik turėti tinkamus įrankius.

Šioje apžvalgoje kaip tik apžvelgsiu vieną tokį gaminį, su kuriuo teko susidurti, ir įspūdžiai nuo pat naudojimosi pradžios iki dabar yra visai neblogi. Bet per daug neskubant pakalbėsiu apie viską iš eilės.

Mechanizuoti rotaciniai, vibraciniai ir ultragarsiniai dantų šepetėliai jau nėra technologinė naujovė. Pasirinkimo rinkoje yra, tad natūralu, jog gali kilti klausimas, ką tokio pasirinkti – kainos visgi svyruoja gan plačiame intervale, kartais peršokdamos ir 100 Eur ribą.

Ne kiekvienas iš mūsų turime tiek laisvų lėšų eksperimentams, tad gaminys „Soocare X3“, kurį su nuolaidoms galima įsigyti tik už 34€ pirmiausia mano dėmesį patraukė kaip geras kompromisas kainos požiūriu, o antras įdomus niuansas buvo integracija su išmaniuoju telefonu.

Produkto reklaminėje medžiagoje „Soocare X3“ yra pristatomas kaip „Electric Sonic Vibration Toothbrush“. Kad paminėtas žodis „vibration“ yra labai šaunu, nes tai atspindi gaminio esmę: galvutė vibruoja dideliu dažniu (37200 kartų per minutę), tokiu būdu pašalindama dantų ir kitų burnos paviršių apnašas.

Tačiau „Sonic“ terminas mano atveju suveikė kaip klaidinantis veiksnys, kadangi gaminys visgi nėra paremtas ultragarso technologija. Tačiau tikrųjų ultragarsinių šepetėlių naudoti man yra tekę pakankamai nemažai, tad buvo įdomu palyginti, kuo šios dvi dantų valymo technologijos – ultragarsinė ir vibracinė - skiriasi tarpusavyje.

Pirmieji įspūdžiai, dizainas ir pagaminimo kokybė

Pakuotė mane pasiekė nežymiai sulamdyta. Taip jau būna, dėl to tikrai ne visada kaltos pašto ar kurjerių tarnybos. Tačiau gamintojas, matyt, tokią galimybę turėjo omenyje, tad atidarius vieną dėžutę, viduje buvo kita, tikroji pakuotė. O su tikrąja pakuote jau visai kita „kalba“. Galima perrišti kaspinėliu ir kam nors padovanoti. Dėžutė tikrai graži, kūrėjai į tai matosi investavo pakankamai daug dėmesio.

Kitoje dėžutės pusėje surašyta svarbiausia informacija. Kadangi gaminys yra asmens higienos paskirties, man išties smagiai žiūrisi simboliai FDA (JAV maisto ir vaistų produktų tarnyba), RoHS (kenksmingų medžiagų ribojimo standartas), na ir savaime suprantama europietiškasis CE sertifikatas. Jis neretai painiojamas su „China Export“, tačiau šiuo atveju panašu kad naudojamas būtent europietiško standarto žymėjimas.

Viduje gaminys supakuotas išties tvarkingai. Smulkmena, tačiau išdėstymas primena išmaniojo telefono pakuotę: pagrindinis gaminys atskirai, o šalia jo – dėžutė su visais priedais.

Bendras dėžutės turinys toks: pats šepetėlio „kūnas“, atskirai sandarioje vakuuminėje plėvelėje supakuota universali šepetėlio galvutė, įkrovimo stotelė, ir instrukcija. Instrukcija ganėtinai konkreti, tačiau kinietiška, tad ją liko padėti į šoną. Reikiamos informacijos ieškosime internete.

O kaip medžiagų ir pagaminimo kokybė? Jei trumpai, sunku sugalvoti kokių nors priekaištų. Paimi šepetėlį į ranką, ir su juo tiesiog viskas gerai. Metalinės detalės spalva primena poliruotą varį, atrodo santūriai, bet gražiai. Mygtukas mechaniškai spaudžiasi gerai. Paviršius neslidus, nesitepantis.

Gaminio svoris sudaro tik 123 gramus, korpuso skersmuo tik 2,4 centimetro, tad  savo konstrukcija ir dizainu „Soocare X3“ ramiai gali konkuruoti praktiškai su bet kokiomis alternatyvomis.

 Beje, „Soocare X3“ visiškai atsparus vandeniui. Techniškai atsparumas išreiškiamas IPX7 atsparumo klase, o praktiškai tą šepetėlį po vandens srove nuplaunu kasdien po du kartus jau visą mėnesį. Ir jokių nesklandumų. Gamintojas šioje vietoje tikrai nemeluoja.

„Soocare X3“ įkrovimo stotelė yra pakankamai kompaktiška, lengvai telpa delne. Tikiu kad įmanoma pagaminti ir mažesnių matmenų stoteles, tačiau norint užtikrinti stabilų šepetėlio įstatymą, kiek didesnis pagrindo plotas tikrai nekenkia.

Šepetėlio įkrovimo technologija yra belaidė. Stotelė aišku į tinklą jungiasi laidu, tuo tarpu pats šepetėlis į stotelę įstatomas vertikaliai. Gamintojas teigia, kad stotelė automatiškai identifikuoja, kada į ją yra įstatomas šepetėlis, tad toks principas užtikrina papildomą saugumą.

Šepetėlio galvutė užsimauna ant plokščio metalinio antgalio. Tarp galvutės ir šepetėlio „kūno“ lieka mažiau nei milimetro tarpas. Taip, pradžioje tą tarpą bandžiau panaikinti. Vėliau dokumentacijoje „išskaičiau“, kad tarpas paliktas specialiai. Taip galvutei yra perduodama maksimali galia ir sumažinamas vibracijų perdavimas atgal į korpusą.

Įstačius šepetėlį į įkrovimo stotelę, „Soocare“ simbolis šviečia baltai, o ties šepetėlio korpuso pabaiga esantys trys žalios spalvos LED rodo įkrovimo būseną.

„Soocare X3“ turi integruotą 1000 mAh ličio jonų bateriją. Pripratusiems prie telefoninių parametrų, šis skaičius gali pasirodyti mažokas. Tačiau realybėje šis skaičius konvertuojasi į labai gerus rezultatus. Pilnas įkrovimas nuo nulio užtrunka ilgai, apie 16 valandų, tačiau su pilna įkrova galėsite šepetėliu naudotis 25 dienas. Taip teigia gamintojas.

Bet gamintojas ir nemeluoja. Praktiškai vienas prailgintas 2,5 minutės dantų valymo ciklas „išsiurbia“ apie 2% baterijos rezervo – tą išmatuoti lengvai galima pačiam, kadangi baterijos rezervą procentais galima stebėti išmaniojo telefono programėlėje. Matematika paprasta: jei valotės dantis du kartus per dieną, 50 valymų tikrai pakaks 25 dienoms. Man užteko porai savaičių, kadangi įsigijus papildomas galvutes šepetėliu ėmė naudotis ir mano žmona.

Susiejimas su išmaniuoju telefonu

Kad jau paminėjau susiejimą su išmaniuoju telefonu, apie tai reikia pakalbėti plačiau, kadangi čia tam tikrų niuansų esama. Kam neįdomios mano kančios, pereikite maždaug puslapiu žemiau, arba iškart įsidiekite „Xiaomi Mi Home“.

Pirmiausia, be abejo, šepetėlį po išpakavimo surinkau (t.y. uždėjau galvutę), įstačiau į įkrovimo stotelę, ir po pilno įkrovimo puoliau ieškoti kažko panašaus į „Soocare“ per išmaniojo telefono „Bluetooth“ konfigūratorių. Nes – kas gi skaito instrukcijas? Niekas. Vat ir rezultatas – taip pat niekas.

Na, šiek tiek perdedu. Instrukcijos ieškoti iškart dar neprireikė. Paspaudus mygtuką ir palaikius jį ilgiau, šepetėlio korpuse įsižiebia „Bluetooth“ simbolis. Tada telefonas įrenginį jau suranda. Tik paspaudus mygtuką laikyti reikia gan ilgai, apie 12 sekundžių. Nežinia kodėl tiek ilgai, nes eksperimentavimas su paspaudimais kiek užtruko. Suporuoti su telefonu šepetėlį jau galite, bet iš to naudos nebus jokios. Reikia parsisiųsti programėlę, ir poravimą atlikti būtent per programėlę.

Programėlę per dvimatį brūkšninį kodą ar tiesiogiai gamintojo svetainėje rasite nesudėtingai, atmetus beveik šimtaprocentinį Kinų kalbos dominavimą. „Google Translate“ puslapį paslaugiai išvertė.

Gamintojo puslapyje prie programėlės parsisiuntimo yra punktas „Safe download“ ir „Normal download“. „Normalaus“ parsisiuntimo tiesą sakant nebandžiau, nes gi yra „saugus“ variantas. Tik ten tada parsisiunčia papildoma programėlė, per kurią tada reikia dar kartą paieškos laukelyje įvesti „Soocas“ (taip, ne „Soocare“, nes programėlės pavadinimas skiriasi), ir tada jau jums parsiunčia tai, ko reikia. Komplikuota, tačiau jei kas nors išbandysite „Normal download“, parašykite komentaruose, gal pavyks paprasčiau.

Programėlė „Soocas“ įsidiegė sklandžiai. Grafinė sąsaja maloni, programinis vedlys nuveda ten, kur reikia. Tik viena smulkmena – viskas pateikta kinų kalba.

Kinų kalbą kažkada gyvenime išmoksiu. O kol kas einam į „Google Play“. Štai, ten randame „Soocas“ tarptautinę versiją, ir... man „Google“ parašo, kad mano telefonas (nei vienas iš dviejų) su ta programėle neva nesuderinamas.

Gerai, naudojamės interneto paieška. Rezultatų ten radau įvairių, tačiau norėjosi kažko bent kiek patikimesnio. Pusiau oficialiame „Xiaomi“ MIUI forume šiuo adresu radau nuorodą į kitą vėl mano akimis žiūrint „pusiau oficialią“ svetainę apkpure.com. Pusėtinas „oficialumas“ todėl, kad viskas parsisiunčiama jau ne iš gamintojo svetainės.

Ten aišku dar vienas niuansas – programėlė dar neįdiegiama, tik parsisiunčiamas jos APK formato archyvas. Trumpai – reikėjo dar vienos programėlės, kad APK failą būtų galima įdiegti.

Šaunu, programėlė veikia! Šį kartą angliškai. Tačiau su šepetėliu telefono suporuoti nepavyko – šepetėlis atrandamas, tačiau susiejimo procesas užstringa ties maždaug 80%. Grįžus prie kinietiškos versijos, situacija vienodai prasta – šepetėlis apskritai nerandamas.

Šioje vietoje prisiminiau, kad kažkur mačiau minimą „Xiaomi Mi Home“ programėlę, ir kad ji yra suderinama su „Soocare X3“ gaminiu. „Mi Home“ įsidiegia be problemų, tačiau šepetėlį susieti su šia programėle taip pat pavyko ne iš karto.

Priežastis gan paprasta: matomai programėlės kūrėjai dar nespėjo išrankioti visų programinių niuansų, todėl „Soocare X3“ prijungti galėsite tik jei nustatymų meniu pasirinksite lokalizaciją „Mainland China“.

Klaida kaip ir elementari, bet programuotojai tą dar turės ištaisyti. Tačiau tikiu, kad ištaisyti ją pavyks. Paties šepetėlio programinę įrangą (firmware) atnaujinti per „Mi Home“ pavyko sėkmingai, tad lieka laukti naujų atnaujinimų iš gamintojo pusės.

Gera naujiena ta, kad susigaudyti kinietiškoje „Mi Home“ aplinkoje yra paprasčiau. Tačiau funkcionalumas yra labiau ribotas negu kad gamintojas siūlo savo programėlėje. Pvz. gamintojo programėlėje yra grafiškai vaizduojamas valymo procesas – galima matyti, kiek likę laiko valyti, kiek teoriškai likę dantų apnašų, stebėti, kokiu kampu burnoje laikote šepetėlį.

Tuo tarpu „Mi Home“ išlieka nustatymų keitimo galimybė, baterijos įkrovos stebėjimas, perspėjimas apie poreikį pakeisti galvutę, ir valymo statistikos sekimas. Nors funkcionalumo mažiau, tačiau, kaip sakoma, gyventi galima, šepetėlis pilnai veikia, susiejimas su išmaniuoju telefonu taip pat yra.

Asmeniniai įspūdžiai naudojant „Soocare X3

Pirmą dieną su programėle dar žaidžiau, tačiau antrą kartą sinchronizavau duomenis tik tada, kai šepetėlio bateriją pirmą kartą pilnai išsikrovė. T.y. po daugiau nei poros savaičių, įrenginiu naudojantis dviems asmenims.

„Mi Home“ aplinkoje galima pakeisti tokius valymo parametrus:

 • Valymo trukmė (2 arba 2,5 minutės)
 • Purslų sumažinimas
 • Pastiprintas balinimas
 • Dantenų masažo laiko pailginimas
 • Liežuvio apnašų valymas

Valymo trukmę iškart pasirinkau 2,5 minutės. Tiek laiko tikrai neprailgsta, net jau kurį laiką naudojantis gaminiu, ir bent jau man motyvacijos valytis dantis dabar yra daugiau nei paprastu šepetėliu.

Aktyvavus valymą ir pakartotinai spaudžiant šepetėlio įjungimo mygtuką, galima pakeisti keturis dantų valymo režimus, kurie skiriasi pagal valymo intensyvumą. Intensyviausias pradžioje man buvo kiek per stiprus, tačiau dabar pripratau ir nei vieno silpnesnio valymo režimo jau nebejungiu.

Purslų sumažinimo funkcija veikia daugiau galingumo mažinimo pagrindu. Šepetėlis dantų pastą vis tiek taško, tad valytis dantis teks išmokti su uždara burna.

Pastiprinto balinimo efekto kol kas nepastebėjau. Reikia tikėtis, kad poveikis bus matomas po ilgesnio laiko. Dantenas realiai masažuoja visi režimai, tad lieka pasirinkti sau tinkamiausią intensyvumo lygį. Liežuvio apnašų valymo efektą taip pat sunkoka išmatuoti. Per intensyvus režimas paprasčiausiai pasižymi pernelyg „aštriu“ poveikiu, tad šiuo atveju taip pat mažinama vibracijų galia. Jei ir egzistuoja koks nors papildomas elektroninis algoritmas, to patvirtinti ar paneigti negaliu.

Dantų valymo kokybe esu patenkintas. Mano atveju akivaizdžiausias poveikis pasimatė po kokių 4-5 pabandymų, t.y. gan greitai. Net keista matyti tokį didelį skirtumą lyginant su paprastu šepetėliu, ir nesinori tikėti, kad kalti tik mano dantų valymo įgūdžiai. Jeigu palyginti su mano jau anksčiau išmėginta ultragarsine technologija, bent kol kas valymo efektyvumas yra panašus.

Per pastarąjį pusmetį atsiradusių dantų akmenų šepetėlis neįveikė ir iliuzijų šioje vietoje neturiu, nors šioks toks apnašų sumažėjimas matosi. Dantų higienos specialistų „Soocare X3“ nepakeis, bet to padaryti dar nepavyko jokioms dantų priežiūros priemonėms, kurių esu bandęs visai nemažai. Tačiau man bus tikrai įdomu stebėti, ar daug ilgalaikių apnašų kaupiasi po artimiausio dantų higienos seanso.

Naršant telefono programėlėje, po kurio laiko šepetėlis atsijungia automatiškai. Tą parodo užgesusi „Bluetooth“ švieselė. Tada sinchronizacijos funkcija (braukiant pirštu per ekraną žemyn) nesuveiks – tą parodo trumpam atsiradęs raudonas kryželis ties šepetėlio paveikslu. Šepetėliui aktyvuoti vėl reikia grįžti į pagrindinį „Mi Home“ langą ir spausti šepetėlio paveikslėlį su užrašu „Tap to connect“.

Kaip ir minėjau, pačia programėle naudojuosi mažai. Tiek ryte, tiek vakare nesinori tam gaišti laiko, kad ir papildomos vienos ar poros minučių. Šepetėlis puikiai veikia ir be telefono, o statistiką pasižiūrėti man įdomu gal kartą per mėnesį.

Apibendrinimas

Per tą laiką, kol gavau ir testavau „Soocare X3“, gamintojas jau išleido atnaujintą šio gaminio versiją. Atnaujintame modelyje gali būti skirtingų dalykų, galbūt ištaisyti kai kurie nesklandumai, ypač kas liečia originalią gamintojo programėlę.

Pagrindinis atnaujinto modelio bruožas yra ovalios, o ne apvalios formos mygtukas. Tačiau pakeitimai gali būti ir grynai kosmetiniai. Internete medžiagos apie atnaujintą versiją kol kas nedaug. Šalia atnaujintos versijos pavadinime taip pat atsirado žodis „Xiaomi“, kas greičiausiai rodo, jog šis Kinijos gigantas rimčiau prisidėjo prie produkto tobulinimo. Tačiau tai tik mano pasvarstymai.

Mano testuotas variantas net su programėlės problemomis yra labai neblogas įrenginys. Dantys valosi gerai, o man tai yra svarbiausia. Na o su programėle – kad ir ne originalia, o „Xiaomi“ gamybos – pažaisti taip pat išeina.

Kainos požiūriu situacija įdomi ir dažnai besikeičianti. Štai pavyzdžiui dabar klasikinio tipo versija yra pabrangusi iki €44.86. Tuo tarpu kiti „Xiaomi SOOCAS X3“ modeliai kainuoja panašiai tiek, kiek mano turimas šepetėlis kainavo prieš porą mėnesių:  €34 už juodą ir tie patys 34€ už baltą variantą. Be abejo, jei reikėtų, šiuo metu rinkčiausi šiuos modelius, kaina tikrai verta to, ką gaunate.

Tiesa, egzistuoja ir pigesnė alternatyva - „Xiaomi Mi Home“ elektrinis dantų šepetėlis. Jis yra senesnis, tačiau taip pat jungiasi prie telefono, tik nepasižymi tokiu moderniu dizainu, turi mažesnę 700 mAh bateriją ir vibruoja žemesniu dažniu. Visgi, tai vis tiek yra pakankamai naudingas įrenginys, kuris dar ir padės sutaupyti. „Xiaomi Mi Home“ elektrinis dantų šepetėlis kainuoja €25,63.

Prireikus papildomų šepetėlio galvučių, jas taip pat galima įsigyti - 2 vienetų komplektas kainuoja €6 (galima atskirai įsigyti juodų ir baltų), taip pat yra modelis pritaikytas geresniam tarpudančių valymui, kainuojantis €6. Anksčiau buvo dar ir modelis, pritaikytas jautrioms dantenoms, tačiau jis kažkodėl nebegaminamas.

Argumentai už:

 • Puikus kainos, patogumo ir veiksmingumo derinys - lyginant su analogiškos kokybės ultragarsiniais šepetukais, kainuoja bent 2-3 kartus pigiau
 • Nepriekaištingas dizainas ir medžiagų kokybė
 • Veikia ir be telefono
 • Galimybė pasirinkti jums geriausiai tinkantį režimą
 • Galimybė eksperimentuoti su papildomais nustatymais programėlėje
 • Atsparus vandeniui, galima visą šepetėlį plauti vandenyje
 • Veikia „firmware“ atnaujinimo funkcija, kas leidžia manyti jog gaminio programinė įranga tobulės ir toliau.

Argumentai prieš:

 • Testuota versija veikė tik su „Mi Home“ programėle, ir tik su kinietiška lokalizacija. Visgi lieka neaišku, ar ši problema bus visiems vartotojams - teoriškai, lieka tikimybė, jog visiškai be problemų prie šepetėlio jungiasi „Soocas“ programėlės tarptautinė versiją, tik mano atveju „Google Play“ neleido jos suinstaliuoti dėl nepalaikomų telefonų modelių.  

Jeigu įdomi šiek tiek detalesnė statistika apie vartotojų nuomones, susijusias su „Soocare X3“, galite peržiūrėti portale 4pda.ru (portalas rusų kalba) - net gerai nesuprantant rusų kalbos matyti, kad dauguma vertinimų yra labai geri - 71% pirkėjų yra patenkinti „Soocare X3“ pirkiniu. Iš jų 55% neturi jokių nusiskundimų dėl kokybės ar neveikimo, o likusi dalis turi tam tikrų nepasitenkinimų, tačiau pirkinį vistiek vertina gerai. 

Iš tų, kurie turi nusiskundimų, apie problemas su sinchronizacija užsimena 14% pirkėjų - tai labai mažas kiekis nusiskundimų, kad tai tikrai būtų visuotinė problema, tačiau tuo pačiu tai pats dažniausiai sutinkamas nusiskundimas. Tuo tarpu kitokios techninės bėdos yra labai retos. 

Žemiau esančioje lentelėje galite pamatyti kai kuriuos svarbiausius „Soocare X3“ techninius parametrus:

Specifikacija

Soocare X3

Veikimo tipas

Vibracinis aukšto dažnio

Virpesių dažnis

37200 kartų per minutę

Mechaninio poveikio jėga

220 gf.cm

Baterijos talpa

1000 mAh, Li-Ion

Apsauga nuo vandens

IPX7 / Waterproof

Valymo režimų skaičius

4

Belaidis įkrovimas

Taip

Integracija su išmaniuoju telefonu

Taip

Svoris

123 g

Matmenys

19.30 x 2.40 x 2.40 cm

Mažmeninė kaina

€34.01

 Aut. teisės: www.technologijos.lt

(14)
(6)
(8)

Komentarai (2)

Visi šio ciklo įrašai