„Nokia” plėtos tris telefonų operacines sistemas  (4)

Pasaulinė mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ plėtos tris telefonų operacines sistemas. Į „N series“ serijos mobiliuosius kompiuterius bus diegiama „MeeGo“, į daugumą išmaniųjų telefonų – „Symbian“, o į klasikinės serijos ir pigesnius modelius – „Series 40”.


„Siekiame pritaikyti produktus skirtingiems žmonių poreikiams. Vieniems reikia paprasto telefono, kuriuo būtų patogu skambinti, susirašinėti ar klausytis radijo. Kitiems gi svarbu, kad telefonu galėtų nuolat bendrauti su draugais socialiniuose tinkluose, redaguoti nufilmuotus vaizdus, žiūrėti filmus prijungę telefoną prie namų kino sistemos. Todėl „Nokia“ kompanija pasirinko plėtoti tris telefonų operacines sistemas, kurios tarnaus skirtingiems vartotojų norams“, – sakė „Nokia“ produktų vadovas Baltijos šalims Dalius Nalivaika. – „Mūsų pasirinkta strategija yra susijusi su tuo, kad siūlome labai platų spektrą mobiliųjų telefonų, kurių kaina siekia nuo 20 iki 500 eurų“.

„MeeGo“ skirta flagmanams

Pažangiausiuose „Nokia Nseries“ serijos įrenginiuose, kurie dažniausiai yra telefonai-flagmanai, bus diegiama „MeeGo“ operacinė sistema. Ši atviro kodo, „Linux“ pagrindu sukurta operacinė sistema plėtojama kartu su kompanija „Intel“. „MeeGo“ „gimė“ sujungus „Nokia N900” įrenginyje įdiegtą „Maemo“ ir „Intel“ naudojamą „Moblin“ operacines sistemas. „MeeGo“ sistema bus patogiai valdoma, atvira ir itin funkcionali sistema – leis telefone atlikti visus veiksmus, kurių galima tikėtis iš mobiliojo kompiuterio. Pirmųjų „MeeGo” įrenginių laukiama pasirodant 2011 metais, ši programinė įranga bus pilnai integruota su „Nokia” kompanijos nemokamomis „Ovi“ paslaugomis. Ji taip pat veiks ne tik mobiliuose irenginiuose, bet ir, pavyzdįžiui, automobilių informacinėse-pramoginėse sistemose, buitinėje technikoje ir kituose įrenginiuose.

Su „Symbian“ didins išmaniųjų telefonų prieinamumą

Pasak D. Nalivaikos, „Symbian“ išliks labai svarbia programine įranga „Nokia“ portfelyje. „Šiuo metu „Symbian“ yra populiariausia išmaniųjų telefonų platforma pasaulyje, su ja mes galime toliau plėsti išmaniųjų telefonų prieinamumą vartotojams, nes ji suteikia puikų funkcionalumą už priimtiną kainą, – sakė D. Nalivaika. – Netrukus bus išleista naujoji – „Symbian^3“ – versija, turinti visą puokštę naujų galimybių ir patogesnę vartotojo sąsają. „Nokia N8” bus pirmasis telefonas su „Symbian^3“. Tikime, kad tai bus puikus įrenginys žmonėms, kurie nori patys kurti turinį, mobiliai bendrauti savo socialiniame tinkle ir pramogauti prijungus telefoną prie namų kino sistemos ar parsisiuntus aplikacijų iš „Ovi Parduotuvės“.

„Symbian“ programinę įrangą „Nokia“ kompanija diegs ir į muzikinius „Xseries“ serijos telefonus, tokius kaip „Nokia X6“, į verslo klasės telefonus, tokius kaip neseniai pristatytas„Nokia E7” bei į klasikinius modelius kaip „Nokia C7“.

„Series 40” – populiariausia pasaulyje mobiliųjų telefonų programinė įranga

Į įprastus mobiliuosius telefonus ketinama ir toliau diegti „Series 40” programinę įrangą. „Series 40“ turi milijonams vartotojų puikiai pažįstamą sąsają. Jos funkcionalumas taip pat tobulėja, ypač dėl „Nokia“ plėtojamų nemokamų „Ovi“ paslaugų – el. pašto, nuotraukų dalinimosi ir kitų. „Series 40” leidžia vartotojams patogiai naudotis aplikacijomis, internetu ir turi daug kitų funkcijų“, - sakė „Nokia“ produktų vadovas Baltijos šalims. Pasak jo, šie nebrangūs modeliai taip pat tobulėja – atsirantą telefonų, kuriuose naudojamas ir lietimui jautrus ekranas ir tradicinė telefono klaviatūra, pvz. modelyje „Nokia C3-01“.

„Nokia“ bendrovė žada, kad 2010 metais atnaujintos operacinės sistemos bus draugiškos vartotojui, patrauklios išvaizdos, veiks greitai ir sklandžiai, bus pritaikytos valdymui prisilietimu. Dauguma išmaniųjų telefonų turės keletą darbastalių, supaprastintą navigacijos valdymą, darbo daugiaprogramiu režimu (multi-tasking) galimybę ir kitų vartotojams patogių savybių.

Anot D. Nalivaikos, „Nokia“ didina savo įrenginių vertę sujungdama juos su „Ovi“ paslaugomis. Išmaniųjų telefonų vartotojai nuo šių metų pradžios jau gali nemokamai naudotis navigacija telefone ir „Ovi žemėlapiais“, rasti tūkstančius aplikacijų „Ovi“ parduotuvėje, palaikyti ryšį su artimiausiais draugais per „Nokia Messaging“ paslaugą.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: