JAV populiarėjantis laidojimo būdas atkeliauja į Europą. Kas yra resomacija?  ()

Taikant šią procedūrą, vadinamą resomacija, lavonas įdedamas į biologiškai skaidų maišelį, o po to – į indą, pripildytą suslėgto vandens su nedideliu kiekiu kalio hidroksido, rašo „Sky News“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didžiausia Jungtinės Karalystės laidojimo paslaugų teikėja „Co-op“ paskelbė, kad dar šiais metais pradės taikyti šią praktiką, vadinamą resomavimu arba šarminės hidrolizės būdu.

Mirusysis įdedamas į biologiškai skaidų maišelį, o po to – į konteinerį, pripildytą suslėgto vandens ir nedidelio kiekio kalio hidroksido.

Taip audiniai ir ląstelės greitai virsta vandeningu tirpalu, o vienas ciklas trunka maždaug keturias valandas.

Išlieka minkšti kaulai, kurie išdžiovinami ir sutrinami į baltus miltelius, kuriuos urnoje galima grąžinti artimiesiems.

Tyrimai rodo, kad rezomavimas yra tvaresnis būdas, nes neišskiria toksiškų dujų, oro teršalų ar teršiančių skysčių.

Kremuojant kūną išsiskiria anglies dioksidas ir galimai toksiškos dujos, o laidojant gali kilti požeminio vandens užteršimo pavojus.

Daugiau nei 93 000 laidotuvių per metus organizuojantis kooperatyvas teigė, kad pradinio regioninio bandomojo projekto metu bendradarbiaus su tvarumo ekspertais ir akademinėmis institucijomis, siekdamas dar labiau patvirtinti esamus tyrimus.

Teigta, kad bandomosios vietos bus paskelbtos vėliau šiais metais, o vėliau šią paslaugą ketinama taikyti visiems „Co-op“ klientams.

 

Ši praktika populiarėja JAV, Kanadoje ir Pietų Afrikoje.

„YouGov“ apklausa, kurią užsakė „Co-op Funeralcare“, parodė, kad 89 proc. suaugusiųjų JK gyventojų nebuvo girdėję apie resomaciją, tačiau paaiškinus, beveik trečdalis jų teigė, kad jei būtų galimybė, ją pasirinktų savo laidotuvėms.

Be to, beveik penktadalis suaugusiųjų, kurie organizavo laidotuves per pastaruosius penkerius metus, teigė, kad jie būtų svarstę galimybę taip laidoti savo artimąjį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(14)
(2)
(12)

Komentarai ()