Žmonės, kuriems mokami milijonai tam, kad nedirbtų  (0)

Panašu, kad kompanijos „General Electric“ (GE) viceprezidentas Johnas Krenickis per metus gaus per milijoną JAV dolerių. Svarbiausia, kad už tai jam nereikės nieko daryti.

J. Krenickis šiemet paliks savo postą, tačiau kas mėnesį iš kompanijos gaus po 89 tūkst. JAV dolerių iki pat 2022 metų, praneša „The Huffington Post“. Tokia išeitinė išmoka yra dalis sutarties, įpareigojančios J. Krenickį bent 3 metus nedirbti jokiam GE konkurentui. Žinoma, ne naujiena, kad pasitraukusieji vadovai iš savo kompanijų gauna tokias dosnias sumas. H. Edward Hanway, buvęs draudimo kompanijos „Cigna“ vadovas, išėjęs į pensiją gavo net 110 mln. dolerių, o buvęs „Bank of America prezidentas Kenas Lewis, palikęs postą 2009-aisiais, iškart po finansų krizės, gavo 83 mln. dolerių. Tokios sutartys gana ilgai laikytos įprastu dalyku verslo pasaulyje. Tačiau, dabar, kai atsiranda vis daugiau gyventojų, negalinčių kaupti pinigų savo senatvės pensijai, tokios išeitinės kompensacijos tapo itin keistos ir kontraversiškos. Eugenas Isenbergas buvo peikiamas, kai pernai, palikdamas „Nabors Industries“ vadovo kėdę, turėjo gauti 100 mln. dolerių. Tada visuomenėje kilo pasipiktinimas ir dėl tokio dėmesio, solidžią pinigų sumą jis tiesiog paliko ant stalo. Net jeigu GE vadovas J. Krenickis gaus atlyginimą ir nedirbs GE konkurentams, jis sugebės užsidirbti daugiau nei bet kuriame kitame darbe. Sausį jis pradės karjerą privataus kapitalo įmonėje „Clayton, Dubilier & Rice“.

Nors nekonkuravimo sutartis pasitarnavo J. Krenickio malonei, ji yra vienas iš verslo dalykų, kurie padeda vadovams, bet ne žemesnių grandžių darbuotojams. Darbuotojai, verčiami pasirašyti nekonkuravimo sutartis, gali taip ir nesusirasti kito darbo jiems artimoje srityje. Vadovai, gavę geriausias išmokas:

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt

(2)
(0)
(1)

Komentarai (0)