Baltarusijoje pradedama kurti Rusijos naikintuvų karinė bazė  (0)

Baltarusijoje bus įkurta Rusijos karo aviacijos bazė. Apie tai, kaip skelbia naujienų agentūra „RIA Novosti“, per susitikimą su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka pareiškė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.


Pasak Rusijos ministro, pirmoji naikintuvų grandis į Baltarusiją bus perkelta dar šiemet. 2015 metais Baltarusijoje jau bus nuolat dislokuojamas visas aviacijos pulkas, kuris, kaip pažymėjo S.Šoigu, „užtikrins mūsų sienų apsaugą“.

„Interfax“ skelbia, kad S.Šoigu taip pat informavo A.Lukašenką, jog 2014 metais Rusija perduos Baltarusijai keturis raketinių sistemų S-300 divizionus. Kaip paaiškino Rusijos gynybos ministras, dėl to abiejų šalių prezidentai jau buvo susitarę anksčiau. „Ateityje mes ketiname ir toliau spręsti klausimus, susijusius su mūsų kolegų ir brolių baltarusių gynybinių galių stiprinimu“, – sakė S.Šoigu.

Lenta.ru primena, kad šiuo metu Baltarusijos teritorijoje jau yra dislokuoti keli Rusijos ginkluotųjų pajėgų objektai. Tai Hancavičuose esanti radiolokacinė stotis „Volga“ ir Vileikoje besibazuojantis 43-iasis Rusijos karinio laivyno ryšių mazgas, ultrailgųjų bangų diapazonu užtikrinantis ryšį su Rusijos atominiais povandeniniais laivais.

Dabar Baltarusija jau turi du raketinių kompleksų S-300 divizionus. Juos Rusija šiai šaliai perdavė 2005–2006 metais.

Aut. teisės: 15min.lt
(3)
(0)
(0)

Komentarai (0)