Jaunas rusas ryžosi įspūdingam eksperimentui: svarbios net mažiausios detalės (Video)  (3)

24 metų Pavelas Sapožnikovas dalyvauja viename įspūdingiausių sociopsichologinių eksperimentų istorijoje. „Gyvenu vienas praeityje“, - rašė jis.


Jis mėgina atkartoti savo protėvių rusų gyvenimo būdą maždaug 1100-aisiais metais. Vyras gyvena asketiškai, palaiko labai mažai kontaktų su žmonėmis, rašo odditycentral.com.

Šis projektas prasidėjo 2013 metų rugsėjį ir tęsis iki šių metų gegužės. Pavelo teigimu, jo esmę sudaro gyvenimas senoviniame ūkyje, neturint jokių šiuolaikinių patogumų ar komunikacijos priemonių.

Projektą „Hero“ sumanė Aleksejus Ovčarenko iš renginių organizavimo agentūros „Ratobor“, kurios pavadinimas reiškia „galingą vyrą“. 2006 metais įkurta „Ratobor“ jau yra įgyvendinusi kelis projektus, paremtus istorine patirtimi.

Savo svetainėje su pasididžiavimu jie rašo: „Mes dažnai nesutinkame su kliento vizija ir patys diktuojame, kaip turėtų vykti renginys. Tačiau per savo istoriją nesulaukėme jokių neigiamų atsiliepimų dėl programų kokybės“.

Aleksejus ir Pavelas projektą „Hero“ brandino maždaug vienerius metus. Jų tikslai yra dvejopi: padaryti reikšmingas išvadas istorijos ir psichologijos srityse. Jie tikisi atsekti socialinius ir psichologinius asmenybės pokyčius ir parodyti, koks svarbus yra aplinkinių palaikymas šiuolaikiniams žmonėms.

Aštuonių mėnesių trukmė buvo pasirinkta dėl to, kad jos užteks kelioms hipotezėms patikrinti, bet ji dar nesukels Pavelui rimtų patologinių problemų. Projektas vyksta per žiemą, nes ji kelia virtinę išgyvenimo iššūkių.

Ūkis, kuriame gyvena Pavelas, yra izoliuotoje miško proskynoje. Jis buvo statomas pagal tokias pačias technologijas, kurios, remiantis archeologiniais radiniais ir etnografiniais duomenimis, buvo naudojamos X amžiaus Rusijoje. Ūkio išdėstymo plane, kuris skelbiamas „Ratobor“ svetainėje, matyti, jog aptvertoje teritorijoje yra gyvenamasis namas, šulinys, daržinė, rūkykla ir atskira išvietė.

Ūkio taisyklės yra gana griežtos – visą laiką jame naudojami tik autentiški įrankiai, įrengimai ir maistas (aptinkamas senovės Rusijoje). Pavelas gauna ribotą kiekį daržovių ir javų. Likusią dalį maisto jis turi prasimanyti medžiodamas miške, rinkdamas uogas ar žvejodamas. Jam griežtai draudžiama naudotis komunikacijos priemonėmis, išskyrus atvirų durų dienas, kurios rengiamos kartą per mėnesį. Jų metu Pavelas dalijasi savo pastebėjimais su ekspertų komanda ir eksperimentą sekančiais mokslininkais.

Leidimas evakuotis iš ūkio būtų duotas tik tuo atveju, jei iš tikrųjų kiltų grėsmė jo gyvybei: jei jis susilaužytų galūnes, kiltų kraujo užkrėtimas ar pan. Tokiais atvejais signalą reikėtų duoti pučiant ragą.

Tačiau persišaldžius, pasitempus raumenis ar pasigavus plaučių infekciją, jam reikėtų gydytis taip pat, kaip žmonėms senovėje. Anot „Ratobor“ svetainės, laikytis šių taisyklių labai svarbu, nes tai užtikrina mokslinį projekto patikimumą. Jie nori kiek įmanoma labiau išvengti išorinių faktorių, kurie galėtų turėti įtakos eksperimento eigai.

Pavelas yra šiuolaikinio pasaulio pilietis, prieš tai neturėjęs jokios gyvenimo tokiomis sąlygomis patirties. Kad pasiruoštų eksperimentui, jis tyrinėjo daug informacijos ir iš anksto lavino įgūdžius, kurių jam reikės.

„Vertinant šiuolaikiniais standartais, vargu, ar galima pavadinti tai patogiu gyvenimu. Tačiau pasirengusiam žmogui tai visai įmanoma“, - rašoma tinklalapyje.

Pagal projektą „Hero“, Pavelui buvo suteikta galimybė įamžinti vieną savo gyvenimo dieną fotoaparatu ir planšetiniu kompiuteriu. Jo surinkta medžiaga buvo paskelbta viename tinklaraštyje. Nuotraukuose užfiksuotas dabartinis jo gyvenimo būdas – tamsus ir vėsus namas, anksti degama aliejinė lempa, rankomis nubraižytas, elementarus kalendorius ir kt.

Kad naktį nesušaltų, Pavelas apvynioja kojas siauromis medžiagos juostomis. Ryte jis pirmiausia apžiūri savo gyvulius, tuomet pamelžia ožką ir papusryčiauja.

Tada ateina metas kapoti malkas, pasisemti iš šulinio vandens. Atvėsus orams, jis yra priverstas užkamšyti medinio namo plyšius. Tam jis naudoja mėšlą. Likusią dienos dalį Pavelas dirba įvairius fizinius darbus, kol ateina metas gultis.

Pavelas pasidalija kai kuriais įdomiais patarimais, pavyzdžiui, kaip žinoti, ar vištos yra alkanos, ir kaip papjauti paukštį. Turint galvoje naują jo gyvenimo būdą, tampa svarbios net mažiausios detalės. Jis labai atsargiai elgiasi su kiaušiniais, kad jų nesudaužytų. Kad pasišildytų vandens, į kubilą jis sumeta karštus akmenis iš krosnies. Tuomet šiuo vandeniu prausiasi pats ir naudoja jį skalbimui.

Kad galėtum taip gyventi, reikia begalės ryžto. Mažai kas galėtų tai padaryti. Štai kodėl Pevelas kelia susižavėjimą ir kursto smalsumą, kokie bus šio ekstremalaus eksperimento rezultatai, pažymi odditycentral.com.

Aut. teisės: delfi.lt
(18)
(0)
(3)

Komentarai (3)