A. Maldeikienė: duodu galvą nukirsti, kad Lietuvoje su euru bus kaip Estijoje

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

immortallt 2014-06-04 00:15
Su Maldeikiene daug klausimų nesutariu, bet šiuo atveju neturiu kur prieštarauti.
Ego1STas 2014-06-04 09:03
Na man asmeniškai atrodo, kad ji truputi nesuvokia apie ką ji šneka. – Kokie yra euro įvedimo minusai? Jos konkrečiai klausia kokie minusai, bet iš to tik 2 tepasako, kurie ir taip yra aiškus. Ir prie ko tas Panka šitame klausime. Jis yra Euro įvedimo minusas gal.
vytautas50 2014-06-04 09:37
Na kad mes nemokėjom naudotis sava valiuta tai čia jau mūsų žioplumo klausimas. Lenkai sau žaidžia su zloto kursu ir išgyvena. Visumoje valdžios žmonėms atpuola rūpestis pinigų politika. Ir bendrai jie lieka tik kaip nuleistų iš Briuselio įstatymų vykdytojais-prižiūrėtojais. Pretenzijos į kažkokį valstybės savarankiškumą dingsta kaip ir tsrs. Eurui mūsų įtaka bus absoliučiai nulinė. Bet už tai tikrai teks sumokėti labai konkrečiais pinigais. Pradžiai berods 8 milijardai per kažkokį laikotarpį. Kaip tokiai Lietuvai tai juntama suma. O juos kaip įprasta reiks pasiskolinti nes biudžeto ir taip jau nesurenka. Aišku Maldeikienė kaip ekonomistė pinigų skaičiuot nemėgsta. Kitas momentas - globalios perspektyvos. Jos tikrai ne rožinės. ECB jau pilnu tempu kalba apie minusines palūkanas. Bendrai ES augimo nėra, infliacijos taip pat nėra. Nors normaliai pinigų atspausdinta be proto. Panašu kad niekas nežino ką daryti. Įlieti pinigus į vartojimą nėra kaip nes visi juodai prasiskolinę. Savotiška sustingimo būsena. Sakyčiau dar labai gerai kol ji tokia. Bet svarstyklės turi kažkur pasvirti. Ir niekas nežino kuo visa tai baigsis. Pats faktas kad bus kažkaip kitaip. Ar tokioje situacijose neturėjimas savos valiutos gerai. Manau tikrai ne. Tiesiog reikėtų bent kokį 4 m palaukti ir pažiūrėt kuo viskas čia baigsis. Prie viso to reiktų nustoti rėkauti apie laisvę, nepriklausomybę, savarankiškumą. Jų tiesiog nėra. Paturėjom 10m ir pasibaigė.
bratooxa 2014-06-04 10:01
Nesuprantu argumentų, kad mes tueime kažko palaukti. Koks tikslas laukti, jei ir taip de facto turime ta eurą. Labai lengva suskaičiuoti kiek mes išleisime, bet kodėl neskaičiuojate kiek mes gauname iš ES fondų? Kodėl neskaičiuojate kiek mes gausime naudos vien nekonvertuodami valiutos? Mano įmonė eksportuoja žaliavas į Vokietiją ir pajamas gaunu EUR. Tuomen man kas mėnesį tenka konvertuoti apie 20-30K EUR, tam, kad atsiskaityčiau su savo tiekėjais, darbuotojais ir t.t. Toks konvertavimas man kainuoja apie 200 LT/mėn. o tai reiškia kad per metus sumoku bankui daugiau nei vieno darbuotojo mėnesinį darbo užmokęstį. Aš mieliau tuos pinigus padalinčiau savo darbuotojams.
immortallt 2014-06-04 10:05
Vytautas, primink, kiek kartų daugiau lenkų Lenkijoje. Dar primink, ką jie pasigamina, o ką mes. Visas ir skirtumas yra tas, kad Lenkija jau nebe maža atvira ekonomika, jie vieni patys daug ką pasigamina. Mūsų atveju, bet koks ekonomikos skatinimas pasireiškia tuo, kad mes sumokam už kaimynų skaitinimą, o ne savo. Ne pradžiai 8 mlrd, o per numatytą laikotarpį tokį rezervą sukaupti, tas rezervas yra kritiniams atvejams. Tai yra pinigai, kuriuos ateityje patys ir išleisim - juodai dienai. Dar va toks niuansas, dabartiniai rezervai valiutos bus atlaisvinti, o ten daugiau nei 8mlrd. Minusinės palūkanos - supranti kodėl apie jas kalbama? Ir greičiausiai jų vis tiek nebus, nes efektas priešingas, nei norimas dažnai būna. Ne visi, tik kai kurie prasiskolinę ir mes ar taip, ar taip susiję, nesvarbu kokia valiuta. Beje, krentantis kursas euro labai gerai mums - daugiau eksportuoti galime. Mes savo valiutos realiai niekad ir neturėjom ir nelabai galėsim turėti. Na nebent siūlai užsidaryti ir būti kaip Š.Korėja. Bėda ta, kad tu girdėjai šį bei tą apie monetarinę politiką, bet nesupranti, koks tai sudėtingas mechanizmas, koks jis trapus ir kad visam tam yra alternatyva.
vytautas50 2014-06-04 10:44
Neprasiskolinusių ES šalių nėra. Mažiausiai prasiskolinę estai apie 7% bvp, bulgarai apie 16% ir kuo senesnės ES šalys tuo labiau prasiskolinę pvz prancūzai apie 120% bvp . Taip kad viskas gerai kol nežiūri skaičių. O kaip pažiūri tai ES prasiskolinęs ubagynas nesvarbu kad atrodo išoriškai blizgančiai. Mūsų prasiskolinę turtuoliai taip pat blizgėjo bet galas neišvengiamai atėjo. Tas prasiskolinimas neišvengiami pradeda gramzdinti. Žmonės sėdi lygiai tokioje padėtyje kaip ir valstybės. Tuo tarpu bankai žaidžia loteriją su akcijomis, kurios taip pat neturi absoliučiai jokio realaus pagrindo. Taip kad globaliai žiūrint nėra jokių perspektyvų. Kažkas turi būti keičiama iš esmės. Bet valdantys pinigus fanatiškai jų laikysis. Iš kitos pusės skolinimosi sąlygų sugriežtinimas tai šakos ant kurios sėdi nupjovimas. Bet iš kitos pusės šaka dėl negražinamų paskolų vis tiek supūtų ir perspektyvoje nulūžtų. Žodžiu situacija įdomi matinė. Reikia džiaugtis momentiniu stabilumu. Visokie ale moksliniai ekonomikos aiškinimai nieko verti. Dar prisiminiau bendras es eksporto balansas taip pat neigiamas. Reiškia visi draugiškai finansuojam kinus. O kai es piliečiams reiks nusirist iki kinų pragyvenimo lygio tam kad su jais galėti konkuruoti tai įtariu geriau vieni kitus išsipjaus ir išsilakstys nei norės taip gyventi. Bet teks. Bratooxa tuos 200lt bankai tikrai atsiims bet kuriuo atveju. Tik pasikeis atsiėmimo būdas. Paprasčiausi eilinį kartą pakels įkainius ar sugalvos kokį naują mokestį. Taip kad keitimo naudą visi matys kaip savo ausis be veidrodžio. Tai tik propaganda. Iš kitos pusės manau tam jie ruošiasi seniai ir visi aptarnavimo mokesčių padidinimai jau kompensuoja galimus praradimus dėl konvertavimo.
perihellis 2014-06-04 11:15
Vytautai, man rodos tamstą vaikystėje kažkas labai išgąsdino, kad viskas taip baisu ir blogai
kestutisz 2014-06-04 11:48
Nežinau, ar aš norėčiau, kad tokios valdžios kaip mūsų (tai viena puola keisti, tai kita išvis nieko nedaro) dar kištų nagus ir prie pinigų politikos. Kažkokia menka krizelė dėl pervertinto NT būtų tik nežymus juokas. Iki Zimbabvės trilijonų piniginėse gal ir nenusiristume, bet bent jau paskolų normos nebūtų panačios į ECB tendencijas. Juolab pas mus tiek savarankiška didžiulė rinka, kad būtų ką naudingai išžaisti valiutų kursais...
vytautas50 2014-06-04 12:42
Na mano vaikystėje buvo visai romantiška. Nebuvo elektros spragsėjo balana arba retkarčiais žibalinė lempa nes nebuvo už ką nusipirkti žibalo. Drabužių praktiškai vienas komplektas. Jokių pirktų maisto produktų. Na labai retai cukrus. Normaliai eini į kalnus pasirinkti laukinių obuoliukų ar kriaušiukų. Kai atšildai labai skanūs. Pagrindinis užsiėmimas iš miško vilkti po kokią šaką malkų. Laisvalaikiu braidyti po balas ar šiaip lakstyti po laukus ir miškus. Medicininės pagalbos jokios. Praeis gerai, nepraeis reiškia numirsi. Na mano vaikystė buvo visai nebloga, taiki. Mano tėvų vaikystė buvo žymiai blogesnė. Ginkluoti žmonės sustatydavo prie sienos ir linksmindamiesi šaudydavo virš galvų. Žiūrėjo kas apsimyš iš baimės. Kai kuriems artimiem žmonėms nepasisekė nušovė. Dar atimdavo visą maistą. Žodžiu buvo linksma. Pasižiūrėkit į Ukrainą, Afganistaną, Siriją, Iraką it t.t. Visa tai gali ateiti ir į mūsų namus. Kai tik bus blogai gyventi žmonės kaip įprasta ims žudyti vieni kitus tam kad nužudžius kitą išgyventi pačiam. Visuomet taip buvo ir bus. Bent aš dėl to kaip bus visiškai nepergyvenu tik ramiai stebiu situaciją be rožinių akinių kurie šiaip normaliai visiems uždėti. Kažkokie ale išmanantys bando suvaldyti situaciją, bet tai ne jų jėgoms. Bent kol kas jų pastangos duoda nulinius rezultatus. Ramiai pažiūrėsiu kas bus toliau.
sloggi 2014-06-04 19:13
"Ir esminis dalykas. Seimo biudžeto ir finansų komitetas, posėdyje atsakydamas į mano klausimą, garsiai pasakė euro įvedimo Lietuvoje priežastį – ." Atsakymas i vaisvilos klausima. Nemanau, kad yra daugiau ka ir bediskutuot.
007 2014-06-04 22:08
Esminis dalykas dideliai daliai Lietuvos žmonių kūkčioti prisiklausius gandų apie euro blogybes. Ir eilinį kartą, praeis šitas periodas, visi gyvens kaip gyvenę, dirbs kaip dirbę, pirks kaip pirkę, bet kiek bus priverkę... Smagu bent jau, kad dabartinė bręstanti ir ateinančios kartos žvelgia į gyvenimą šiek tiek optimistiškiau. Atrodo, ateitis nebus ašarų pakalnės.
vytautas50 2014-06-04 22:56
Tik maža smulkmena kad tos kartos Lietuvoje fiziškai nelieka
Creatium 2014-06-04 23:25
Jums atrodo, kad naujos kartos fiziškai nelieka. Jos yra daug, labai daug. Patikėkit manimi. Net ir ta dalis, kuri išvažiuoja, jie dažnu atveju grįžta. O kai grįžta, tai su tokia patirtimi, kokios jus per visą savo gyvenimą neįgavot (neįsižeiskit, bet tai turbūt tiesa, kalbant apie šiuolaikinio pasaulio suvokimą). Buvo pastebėta jau, kad Lietuva yra atvira ekonomika, taigi ji negali nepriklausyti įvairioms sąjungoms, kurti savo monetarinę politiką ir būti visiškai nepriklausoma. Tai yra tiesiog neįmanoma, ypatingai turint tokią neilgą nepriklausomybės istoriją. Taip, yra pavyzdžių pasaulyje šalių, nedideliu šalių, kurios yra nepriklausomos (pvz. visų mėgstama Šveicarija), tačiau jų ekonominės, politinės, geopolitinės ir istorinės aplinkybės yra visiškai kitokios. Euras Lietuvai - tai visų pirma patrauklumas investuotojams ir pasitikėjimas valstybe. Turint eurą nebelieka valiutos devalvavimo rizikos. Taip pat tai yra didžiuliai finansiniai sutaupymai pačiai valstybei (dėl palūkanų, konvertavimo), tiek ir jos žmonėms tiesiogiai. Iš tiesų, tai apart gąsdinimų Euro zonos griūtimi ir emociniais teiginiais apie nepriklausomybės praradimą, daugiau nematau argumentų, kodėl nereikėtų įsivesti euro. P.S. Neturiu pažįstamų jaunų žmonių, kurie būtų prieš eurą Lietuvoje. Visi katučių ploja, kad Lietuva dar labiau taps panašesnė į Europos vakarus ir taps vieningesne visos Europos ir Euro zonos dalimi. P.P.S. Net mano tėvas man čia kurią dieną pasiskundė, kad jam gaila lito. Aš jį suprantu. Tačiau man - tai visiškai ne argumentas.
Arthuras 2014-06-04 23:36
Lito, kaip valstybingumo dalies - gaila ir man. Tačiau iš esmės, tai nieko nepakeis. Ar bus litas, ar euras... Litas jau senai surištas su euru, tai tik pinigo išvaizda pasikeis ir vertė. Daugiau nieko. O naudos galbūt kiek ir išpešim. Bent jau tol, kol tokia ES egzistuoja. Dauguma jaunimo nesidomi nei politika, nei ekonomika - juda pasroviui. Jei srovė sako, kad euras gerai, vadinasi gerai.
007 2014-06-05 00:12
Neteisybė. Dabartinis jaunimas domisi kaip niekad. Turbūt dar niekada taip nesidomėjo kaip dabar. Tik dažnas negali pagrįsti savo nuomonės taip gerai. Bet čia tik laiko klausimas. Nors esu ne kartą girdėjęs svaresnių argumentų iš paauglio negu senyvo amžiaus žmogaus. Bet pastarasis negali sau leisti būti neteisiam ir pažemintam jauniklio. Todėl vietoj kontrargumeto, mieliau pasirenka pykčio kupiną sarkazmą ir kito sumenkinimą. Kas išties apgailėtina. O tai ne retas atvejis. Ir nebūtinai paauglys prieš senyvą žmogų. Tiesiog žmogaus klasifikavimas pagal amžių, socialinę padėtį ar nuveiktus darbus yra neteisingas. Čia jau sovietinių laikų palikimas. Senstantys nesugeba pripažinti jaunesniosios kartos pranašumo ir bando pateisinti viską savo gyvenimo patirtimi (lygtais pasaulis kada nors bus toks koks buvo praeityje). Arba kai kuriems vyresnio amžiaus žmonėms dažnai suveikia atmetimo faktorius. Neigimas ir ieškojimas faktų, pateisinimų kaip logiškai būtų galima pagrįsti neigimą. Kaip pavyzdys, Euras. Yra nusistatymas prieš. Ir bus pritempinėjama įvairių gandų, keistų skaičiavimų netgi, kaip minėjau kito menkinimas, toks kaip "išplautos smegenys" arba "bandos jausmas". Nes kaltintojas žino "geriau", matęs daugiau (:-D). Dabar gi, pasirodo, jaunimas visas važiuoja į užsientį, Lietuvoj niekas nepasilieka
immortallt 2014-06-05 00:14
Ar vytis ant litų, ar vytis ant eurų, kurie nukeliaus ir į kitas ES šalis? Kur daugiau jį pamatys? Valstybingumas neprarandamas, jis net dar plačiau paskleidžiamas. Gal priklauso nuo draugų rato, maniškių dauguma domisi, o kas nesidomi, tas neskuba susidaryti nuomonės. Prieš Eurą dar negirdėjau nė vieno rimto argumento, tik visokios atmaskės ir tiek.
vytautas50 2014-06-05 12:40
Labai akivaizdu kaip puikiai dirba naujoji propaganda. Buvo lygiai taip pat įstojant į ES kalbama apie investicijas, po to į NATO, dabar įsivedant eurą. Bet realybė tokia kad investicijų nebuvo, nėra ir nebus. Pardavimo ofisų tikrai nereikia skirti prie investicijų arba kokio ofiso kurį per kelias valandas galima uždaryti. O nėra ir nebus dėl labai elementarių priežasčių. Tai nepalankios gamtinės sąlygos statyti kažkokią gamyklą. Kam kažką statyti Lietuvoje o ne bet kurioje pietinėje ES šalyje. Visai kito tipo ir kainos statiniai. Ir svarbiausias momentas čia yra potencialaus konflikto pasienio zona. Koks kvailys rizikuos būti subombintas. O tai mūsų valdžia dar papildomai eskaluoja. Netiesiogiai sako neinvestuokit čia nes puls rusai. Kiekvienas normaliai supranta kas iš to bus. Investuoja visokie nusmurgę savo šalyse susibankrotinę verslininkai. Iš kitos pusės vadinamos investicijos išskyrus minimalius mokesčius sodrai daugiau nieko neduoda. Pelno nerodymo dalykas yra be problemų išsprendžiamas. Kas liečia tarsi konfliktą tarp kartų. Tiesiog kol būni jaunas kaip mažas vaikas tik stambesniu mastu pats tikrini ir nedeginėji pirštus neklausydamas tėvų patarimo. Bet vėliau atsigręžęs į praeitį matai kad jie savo išmintimi buvo teisūs. Tiesiog beprasmiškai jauni žmonės bando pakeisti tai ko pakeisti neįmanoma. Čia toks jaunatviškas durnumas kurį pergyvena visi žmonės. Jaunas aš taip pat dariau nesąmones. Bet per tas nesąmones įgiji praktiką nors elementariai buvo galima paklausyti tėvų išmintingo patarimo. Dėl emigracijos nereikia jokių emocijų o pažiūrėti į oficialią statistiką. Ji nieko gero nežada. Iš kitos pusė pvz pažiūriu į šalia manęs gyvenančius artimiausius kaimynus. Du pensininkai ir vienas sūnus Lietuvoje, sekantys žmonės arti pensijos ir visi trys vaikai JAV, sekanti šeima tradiciškai visa remtina maža tikimybė kad iš jų kažkas kada nors dirbs, kitų kaimynų vaikai baiginėja vidurinę neaišku kaip bus, tolimesnių kaimynų su kuriais labiau bendraujam abu vaikai Anglijoje. Mano du vaikai Lietuvoje. Buvo sūnaus klasės susitikimas. Pusė buvusios klasės užsienyje. Kyla toks natūralus klausimas kas mokės pensijas tiems kurių vaikai užsienyje. Suprantam visa našta guls ant čia likusių. Šioje vietoje statistikos neina apkaltinti netikslumu. Ne veltui vadžia jau dabar pakankamai desperatiškai ieško iš kur dar paimti pinigų. Pensijinis amžius 65m tikrai ne riba. Aišku kad bus keliama. Ir turto mokesčiai ir automobilių mokesčiai atsiras neišvengiamai. Atsiras ir dar visokių mokesčių nes pinigai ant medžių neauga. Bet tada natūraliai iškyla klausimas kokio velnio man buvo reikalinga nepriklausomybė kurios iškovojime pats dalyvavau, kuri dabar vėl nuėjo šuniui ant uodegos, ir už tai gaunu tik pablogintą padėtį. Ta valstybė už kurią kovojau tiesiog nyksta akyse. Kas liečia eurą. Taip tai realiai nieko nekeičia nes pinigų instrumentu tiesiog nebuvo naudojamasi. Visuomet valdžią užima karjeristai kurie išskyrus karjeros siekimo daugiau nieko nesugeba. Euro poreikis eiliniam žmogui yra nulinis. Bent kokiam 80 procentų žmonių jis nevaidina absoliučiai jokio vaidmens kasdieniniam gyvenime. Lygiai taip pat galima buvo neįsivedinėti jokios valiutos o naudotis kokia papuolė nes lito galimybėmis nesinaudojom. Dabartinis euro įvedimas neišvengiamai turi savo kainą kuri lygiai taip pat neišvengiamai pus padengta iš galutinių pinigų naudotojų kišenės. Pardavėjai tai neišvengiamai įskaičiuos į prekės kainą. Tiesiog kitaip būti negali. Ir akivaizdu kad pardavėjai tai daro jau iš anksto. O valstybė imituoja kad buktai rūpinasi žmonėmis. Galėtų nevykdyti imitacijos. Būtų pigiau. Pagalvojau kam įsivedinėti kokį eurą gal geriau kinų juanį, nes visos prekės kinietiškos. Kiek sutaupytume konvertavimui. O dabar tuos visus pinigus pasiims bankai. Be to tikrai didesnė tikimybė tokiu atveju sulaukti kinų investicijų vien iš principo kad įsivedėm jų valiutą. Jei neturi savos valiutos tai absoliučiai jokio skirtumo kokia.
immortallt 2014-06-05 12:47
vytautas50, akivaizdžiai tu aklas. Investicijos yra ir ženklios. Nematai? Na akių tau neišlupsiu ir neparodysiu. Kitko jau net nematau reikalo skaityti, nes nesąmones rašai. Nenori būti NATO nare? Manai nebūtų dar Rusijos kariuomenės, jei nebūtume?
perihellis 2014-06-05 13:09
Buvau teisus dauguma bėdų ateina iš vaikystės
vytautas50 2014-06-05 13:13
Na kaip Vilnius skolingas milijardą tai gal ir matai kažkokias investicijas. Bet jų kur aš gyvenu jų nei kvapo. Na daro čia už es pinigus kanalizacija. Bet jau kelios firmos bedarydamos bankrutavo ir po savęs palikdamos absoliutų bardaką sunaikindamos net tai kas buvo. Teisingai pakeitė gatvės apšvietimo lempas bet nejungia nes neturi pinigų mokėti už elektrą. Taip kad es paramos anegtotus tikrai matau. Kas liečia dėl rusų tai koks man skirtumas važinėja danų karinė technika ar rusų. Iš manęs vis tiek atskaito kariniam biudžetui juos išlaikyti. Koks man skirtumas kas. Svarbu nebūtų karo. O nepriklausomybės ar taip ar taip nėra, nes savos finansinės sistemos pagrindo pinigo realiai nėra, Briuselio įstatymai taip pat viršesni už Lietuvos. Absoliučiai ta pati situacija kurioje buvom iki 1990m. Koks skirtumas kam vergauti. Taip kad ekonomiškai būtų geriau būti Kinijos kokioje nors sąjungoje. Tie bent pinigų šiuo metu turi. Gal daugiau duotų. Esu laisvas ir neprisirišęs prie nieko.