Gatvių duobių remonto darbus Mančesteryje paskubino… aplink duobes atsiradusios nešvankybės (Foto)  (4)

Psichoanalitikai tokį grafitininkų poslinkį 90° – nuo namų sienų ant gatvių duobių – pavadintų gyvenimišku sublimacijos pavyzdžiu. Užuot terliojęs sienas, vienas Mančesterio dailininkas nusprendė apipaišyti po žiemos gatvėje atsivėrusias duobes. Dėl eismo intensyvumo duobes paslaptingasis veikėjas apipaišė… hm-hm… didžiulėmis penių karikatūromis. Gal tai ir ne pati subtiliausia protesto forma, tačiau, kaip paaiškėjo, ji davė apčiuopiamų rezultatų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taip dažų flakonėliu vyrukas mėgino atkreipti Mančesterio administracijos dėmesį į opią miesto problemą – po žiemos atsivėrusias gatvių duobes. Duobių tepliones slapyvardžiu „Wanksy“ (aliuzija į grafitininkų legendą Banksy ir į anglišką žodį su seksualine potekste “wanky“) pasirašantis profesionalus dailininkas ir topografas leidiniui „Machester Evening News" pasakojo, kad imtis tokių priemonių jį paskatino keletas nelaimingų atsitikimų su jo bičiuliais, kurie važiuodami dviračiu pataikė į tokias duobes ir net susižalojo.

„Norėjau atkreipti dėmesį į duobes gatvėse ir atkreipti taip, kad į šią problemą nebūtų numota ranka, – sakė Wanksy. – Man pasirodė, kad veiksmingiausia priemonė tokiu atveju – gigantiškų falų karikatūros palei duobes. Be to, juos piešti greičiausia. O suktis čia reikia ypač greitai, nes pieši judriose gatvėse, kur gana intensyvus eismas, važinėja automobiliai. Šedevrams nėra laiko ir galimybių.“

Wanksy tikina, kad jo metodas pasirodė esąs labai efektyvus: „Vienerius metus žiojėjusi gatvės duobė buvo užlyginta per 48 val. O kitos – per savaitę. Tiesa, kai kurios taip ir liko, tad sėkmė nėra šimtaprocentinė. Tačiau metodas veikia.“

Priminsime, kad prieš porą metų Kaune gatvių duobių problemą buvo mėginama spręsti į jas sodinant tulpes.

„Žinoma, aš žaviuosi tokiais alternatyviais menininkais kaip Graysonas Perry, ir tokiais grafitininkais kaip Hazeris, o ypač Banksy, – pasakojo jis. – Nors jų piešiniai ir juokingi, jie siunčia svarbią žinią. Tikiuosi, kad tą patį galima pasakyti ir apie mano „darbus“. Bet, priešingai minėtiems menininkams, aš noriu, kad mano darbai būtų sunaikinti. Noriu, kad juos užpiltų asfaltu.“

Tiesa, savivaldybės atstovai spaudai buvo visiškai kitokios nuomonės. „Šio asmens pokštai yra ne tik kvaili, bet ir neįtikėtinai užgaulūs vietos gyventojų atžvilgiu, – piktinosi jie. – Ar jis bent akimirką susimąstė apie šeimas su mažais vaikais – kaip jiems reikia jaustis, praeinant pro tokius nedviprasmiškus simbolius pakeliui į mokyklą? Tai – ne tik vandalizmas, bet ir miesto pinigų švaistymas.“

„Kiekvienas pensas, kuris būtų išleistas tokių grafičių grandymui, būtų paleistas vėjais, todėl esame priversti tas duobes lopyti. Gyventojai turi teisę kreiptis į savivaldybės administraciją, o ne savavališkai inicijuoti iždo lėšų švaistymą. Taip problemos neturėtų būti sprendžiamos, – piktinosi savivaldybės atstovai. – Suprantame, kad gyventojai gali būti nepatenkinti gatvių duobėmis, tačiau mes esame sudarę darbų planą ir jo laikomės. Mes netgi esame investavę į naujas technologijas, kad duobių lyginimo darbai vyktų sparčiau.“

„Paišyti aplink duobes nešvankybes tokių darbų nepaskubins – tik pareikalaus papildomų laiko ir finansinių sąnaudų. Reikalaujame piktavalį tučtuojau liautis gadinus gatvių dangą, o visų, mačiusių tokia veikla užsiimančius asmenis, apie juos pranešti policijai."

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(55)
(6)
(49)

Komentarai (4)