Vairuotojams – nemokama galimybė pasitikrinti transporto priemonių žibintus  (0)

Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“, siekdamos atkreipti vairuotojų dėmesį į transporto priemonių techninę būklę, liepos 23 dieną, ketvirtadienį, organizuoja prevencinę priemonę.

Jos metu stebės ir kontroliuos eisme dalyvaujančių transporto priemonių techninę būklę, ypatingą dėmesį skiriant šviesos prietaisams.

Priemonės metu, kuri vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje, policijos pareigūnai ir techninės apžiūros specialistai tikrins, ar transporto priemonės atitinka jų techninei būklei keliamus reikalavimus, ar tinkamai įrengtos ir veikia žibintų šviesos, ar nėra pakeistos jų savybės, ar šviesos prietaisų eksploatavimas ir transporto priemonių dalyvavimas eisme yra saugus.

Patikrinimai bus vykdomi nuo 10.00 val. iki 17.00 val. Vilniuje, Savanorių pr. 253 (aikštelė Vilniaus m. kryptimi), Kaune, K. Baršausko gatvėje (Dainų slėnio aikštelė), Klaipėdoje, išvažiavime iš Jakų žiedo link Šilutės plento, ir Panevėžyje, Taikos alėjos ir Nemuno gatvės aikštelėje. Vairuotojai kviečiami savanoriškai atvykti į nurodytas kontrolės vietas ir pasitikrinti, ar jų vairuojamų transporto priemonių šviesos prietaisai atitinka techninei būklei keliamus reikalavimus.

Atkreipiamas transporto priemonių vairuotojų (valdytojų) dėmesys, kad šviesos prietaisų tinkamas įrengimas ir jų naudojimas turi nemažos įtakos eismo saugumui.

Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ informuoja, kad eisme dalyvaujanti transporto priemonė turi atitikti nustatytus techninius reikalavimus, kurie taikomi Lietuvos Respublikoje atliekant privalomąją techninę apžiūrą.

Kartu primename, kad Kelių eismo taisyklės draudžia:

● vairuoti techniškai netvarkingą, transporto priemonėms keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę. Prieš pradėdamas važiuoti, vairuotojas privalo įsitikinti, ar transporto priemonė tvarkinga, ar joje yra pirmosios pagalbos, gaisrinės saugos, avarinio sustojimo vietos ženklinimo ir kitos atitinkamai transporto priemonės rūšiai privalomos priemonės, taip pat kelionės metu stebėti transporto priemonės techninę būklę,

● jeigu važiuojant transporto priemonė sugenda ir dėl to neatitinka techninių reikalavimų, o gedimo pašalinti neįmanoma, vairuotojas, laikydamasis būtinų atsargumo priemonių, gali važiuoti iki stovėjimo ar remonto vietos, išskyrus atvejus, kai taisyklės draudžia važiuoti motorine transporto priemone, traktoriumi, savaeige mašina, t. y.

1. Neveikia pagrindinis stabdys (vairuotojas juo negali sustabdyti transporto priemonės).
2. Neveikia vairo mechanizmas (vairuotojas negali juo valdyti transporto priemonės).
3. Netvarkingas transporto priemonės ir priekabos sukabinimo įtaisas.
4. Lyjant, sningant arba esant rūkui vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas.
5. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui nedega joks (artimųjų, rūko šviesų) priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienai galinei gabaritinei šviesai neveikia (neįjungta) avarinė šviesos signalizacija arba transporto priemonės gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo.

Per pirmąjį šių metų pusmetį kelių policijos pareigūnai šalies keliuose patikrino daugiau nei 28 000 transporto priemonių ir nustatė 2 548 techninės būklės reikalavimų neatitikimus. 454 transporto priemonėms policijos pareigūnai panaikino privalomąją techninę apžiūrą.

Aut. teisės: alfa.lt

(4)
(1)
(3)

Komentarai (0)