Originali terapija: daužykite ir laužykite viską, ką tik matote prieš akis (Video)  (1)

Toronto gyventojai turi naują galimybę atsikratyti įtampos bei išlieti susikaupusias neigiamas emocijas. Klubas „Battle Sprts“ kviečia į pykčio kambarį, kuriame kiekvienas galės daiktus daužyti į valias, rašo „The Guardian“.

Prieš pirmąjį smūgį moteris gerai apžiūri savo taikinį. Tuomet užsimoja beisbolo lazda ir su griausmu smogia į sodo nykštuko figūrėlės galvą.

Visa tai vyksta naujame pykčio kambaryje, kuris yra klube „Battle Sports“ Toronte. Už 20 dolerių (18 eurų) čia galima daužyti, trankyti ir kaip pakliūna naikinti įvairius namų apyvokos daiktus.

Toks užsiėmimas – terapija: daiktus žmonės daužo siekdami atsikratyti įtampos, ir jis tikrai veikia.

Moteris sodo nykštuką trumpų smūgių kruša sumalė į miltus. Atsikvėpusi ji garsiai pamąstė, ką dar galėtų sudaužyti ir ėmėsi naikinti elektrinį žadintuvą.

Daužo spausdintuvus

Vienas iš kambario įkūrėjų Timoty Cheungas teigė, kad panaši pramoga prieš keletą metų buvo sukurta Serbijoje. Ten ji tapo gan prieštaringu reiškiniu.

„Torontas mieste verda labai įtemptas gyvenimas. Pamanėme, kad žmonėms čia nepakenktų nuleisti garą“, – pasakojo T.Cheungas.

Įkūrėjai sugebėjo įtikinti skeptišką draudimo kompaniją, kad šis planas yra ne toks šokiruojantis, kaip gali pasirodyti.

Tuomet „Battle Sports“, įsikūrę pramoniniame parke tolimoje šiaurinėje miesto dalyje, greitai pradėjo sukti savo verslą.

Prieš įeidami į kambarį lankytojai turi pasirašyti sutikimą, jog prisiima atsakomybę ir riziką už savo veiksmus. Tuomet jie apsirengia baltą polipropileno kostiumą, užsismaukia storas sodininko pirštines ir ant galvos užsideda dažasvydžio šalmą.

Taip atrodydami jie yra pasiruošę žengti pirmyn ir išlieti savo įsiūtį.

Jei lankytojai pageidauja, kambaryje gali skambėti muziką, kurią jie patys pasirenka. T.Cheungas tvirtino, kad labai daug žmonių kambaryje mėgsta sukurti biuro aplinką ir suknežinti spausdintuvą.

Suteikia palengvėjimą

Pradžioje galima pasirinkti įprastą paketą: 30 minučių vienam praleisti kambaryje su pasirinktu ginklu ir penkiomis keraminėmis lėkštėmis.

Dažnai pasitaiko, kad jau stovėdami kambaryje, klientai nesugeba pajusti pykčio. Tad T.Cheungas rekomenduoja didelę laiko dalį skirti būtent savo mintims. Sukaupti savo neigiamas emocijas ir tada jas išlieti ant laužymui skirtų daiktų.

Pakankamai įsiūčio sukaupti padeda ir tai, kad kelionė į „Battle Sports“ klubą metro ir autobusu trunka dvi valandas. Tad atvykę dažniausiai jau būna gerokai įpykę ant kitų keleivių, kurie atlenkia sėdynes ar turi didžiules kuprines.

Jei įprastos keraminės lėkštės nebetenkina, lankytojai gali pasirinkti daiktus iš daužymo meniu. Jame pateikiami įvairūs ir itin daužymui patrauklūs daiktai, tokie kaip vyno taurės, puodeliai, vazos ir grafino buteliai.

„Iš tiesų stebina šio užsiėmimo suteikiamas džiaugsmas. Kūną užplūdęs adrenalinas imitavo įtūžį ir nors ant nieko konkrečiai nepykau, visa tai tikrai pasijuto lyg terapija“, – rašė Calumas Marshas.

„Visą gyvenimą jums kalama į galvą nieko nelaužyti. Pykčio kambarys veikia priešingai. Tai leidžia pajusti katarsį“, – savo teoriją aiškino T.Cheungas.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(4)
(1)
(3)

Komentarai (1)