Mergaitė su krepšinio kamuoliu vietoj kojų nesiliauja stebinti  (0)

Tūkstančius žmonių Kinijoje įkvėpė jaunos mergaitės istorija – per tragišką įvykį netekusi abiejų kojų, mergaitė nepasidavė ir toliau kovojo dėl galimybės išlikti.

Qian Hongyan, kilusi iš Yunnano regiono Kinijoje, žiniasklaidos dėmesio susilaukė, kai 2005-aisiais buvo nufotografuota „vaikščiojanti“ su krepšinio kamuoliu vietoj kojų. Šiandien ši jauna moteris – plaukimo čempionė, svajojanti apie Parolimpines žaidynes. 2009-aisiais nenugalima vadinama mergaitė tapo čempione Kinijos nacionalinėse parolimpinėse plaukimo varžybose. Praeitą rugsėjį ji laimėjo dar vieną aukso medalį 100 metrų plaukimo krūtine finale Yunnano provincijos paroliminėse žaidynėse. Viskas prasidėjo 2000-aisiais, kai tuo metu vos ketverių sulaukusi Qian Hongyan pateko į nelaimingą atsitikimą, dėl kurio jai buvo amputuotos abi kojos. Mergaitės šeima gyveno labai skurdžiai. „People's Daily online“ duomenimis, neturtingos šeimos senelis panaudojo seną krepšinio kamuolį, kuris tuo metu mergaitei atstojo apatinę kūno dalį. Q.Hongyan išmoko „vaikščioti“ rankomis, kūno atramai naudodama medines lenteles su rankenomis. Krepšinio kamuolys padėjo jai išlaikyti lygsvarą ir suteikė galimybę sustoti pasiilsėti, kai pavargdavo. Didžiąją dalį vaikystės vietiniai ją vadino krepšinio mergaite.

2005-aisiais neįtikėtina mergaitės istorija išgarsėjo Kinijoje ir vėliau viso pasaulio žiniasklaidoje. Neįtikėtino ryžto istorija Kinijoje, kur neįgalumo klausimas dažnai nesulaukia dėmesio, sukėlė milžiniškas diskusijas ir tapo lūžio tašku tuomet dešimtmetės mergaitės gyvenime. Didelio palaikymo sulaukusi mergaitė gavo šansą keliauti į Pekiną, kur už geradarių aukas jai buvo paskirti ir pagaminti kojų protezai. Kiekviena kelionės akimirka buvo sekama žiniasklaidos, kuri ne tik parodė, kaip gyvena Q.Hongyan, bet ir nušvietė neįgalių žmonių padėtį šalyje. Antroji banga užgriuvo 2007-aisiais. Dėl surinktų aukų mergaitė galėjo lankyti ir baigti pagrindinę mokyklą. Nepaisant to, jai teko susidurti su skaudžia realybe – mergaitės šeima neturėjo pinigų leisti jos mokytis toliau, rašo „Xinhua news“. Nors dauguma žmonių nusimintų dėl tokios situacijos, Qian nusprendė, kad pati susikurs sau ateitį.

Ji prisijungė prie vietinės žmonių su negalia plaukimo komandos „South of the Cloud“. Mergaitei atlikta amputacija padarė plaukimą neįtikėtinai sunkiu. „Man buvo neįmanoma plūduriuoti vandenyje, nuolat grimzdau“, – sakė Qian per interviu su „China Daily“. Nepaisant to, ji visiškai atsidavė sportui. Per keletą metų ji laimėjo keletą auksinių medalių nacionalinėse varžybose ir kūrė planus atstovauti Kiniją parolimpinėse žaidynėse vykusiose 2012-aisiais Londone. 2009-aisiais mergaitė vėl puošė laikraščių puslapius, kai Kinijos nacionalinių parolimpinių žaidynių plaukimo rungtyje laimėjo vieną aukso ir du sidabro medalius. Sekančiais metais, iš to paties konkurso mergaitė parsivežė tris sidabrinius medalius.

2011-aisiais, prieš pat atranką į parolimpines žaidynes, mirė Qian senelis. Ji sugebėjo laimėti bronzą, bet to nepakako, kad patektų į rinktinę. Po nesėkmės ji vengė viešumos ir grįžo namo, kur jaunesni broliai ją pasitiko kaip didvyrę. Po kurio laiko mergaitė grįžo treniruotis ir tęsė prieš tai pradėtą pergalių maratoną. 2014-ųjų rugsėjį Yunnano provincijos parolimpinėse žaidynėse Qian laimėjo 100 metrų plaukimo krūtine rungtį, o tai vėl sugrąžino mergaitę ir nepaprastą jos istoriją į laikraščių puslapius. Panašu, kad mergaitė skaudžią vaikystę pavertė gyvenimu pripildytu įkvėpimo ir neįtikėtinos jėgos, su tuo galėtų lygintis visa Kinija.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Karolina Bobinaitė

(30)
(0)
(30)

Komentarai (0)