Naudinga žinoti: kaip kuo daugiau „išspausti“ iš telefono baterijos  (5)

Ilgą laiką vienas svarbiausių telefono parametrų buvo ir greičiausiai dar bus jo baterijos tarnavimo laikas. Kai kurie taip nori jį prailginti, kad net ryžtasi įsigyti gremėzdišką „Apple“ telefono dėklą su papildoma baterija. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kurie leis prailginti telefono baterijos veikimo laiką be papildomų įrenginių.

„Jeigu kada išvykote iš šalies, greičiausiai turėjote išjungti visas telefono funkcijas, išskyrus skambinimą ir žinutes, – sako Paulas Shearingas, chemijos inžinierius iš Londono koledžo universiteto. – Papildomų funkcijų išjungimas užtikrina, kad telefonas veiks ilgiau, nes yra daug aplikacijų, kurios siurbia bateriją jums to nesuvokiant.“

Išmanusis telefonas naudoja labai daug energijos vien tam, kad nuolatos atnaujintų aplikacijas.

Todėl išjungus foninius atnaujinimus (background refresh) aplikacijoms telefonas gali tarnauti kur kas ilgiau. Jeigu nejaučiate būtinybės akimirksniu gauti žinutes ir pranešimus, galite išjungti aplikacijų pranešimus.

Norint, kad baterija tarnautų ilgiau, taip pat reikia pasirūpinti, kad telefonas neįkaistų. Išmanusis telefonas yra mini kompiuteris ir turi tokias pat sudedamąsias dalis, išskyrus aušinimo ventiliatorių.

Kai telefonas šildo procesorių, jis taip pat veikia pilnu pajėgumu ir sparčiai eikvoja baterijos energiją.

Kiek baterijos energijos pavyks sutaupyti išjungus papildomas funkcijas, priklausys ir nuo telefono modelio. Pavyzdžiui, „iPhone 5s“ naudotojai gali baterijos veikimo laiką prailginti nustatymuose išjungę foninius atnaujinimus – „Background App Refresh“.

„Samsung Galaxy S5“ savininkai turėtų išjungti „Air Wake Up“. Ši funkcija nustato, kada žmogus žiūri į ekraną, todėl ekranas visuomet automatiškai įjungtas ir eikvoja bateriją.

O „Windows Phone“ vartotojams patariama sumažinti ant pagrindinio ekrano esančių aplikacijų skaičių – jos automatiškai atsinaujina, kad rodytų žinutes, el. laiškus ir kitą informaciją.

Aut. teisės: 15min.lt

(16)
(19)
(-3)

Komentarai (5)