5 praktiški patarimai, kaip tapti kūrybingu  (0)

Pasauliui keičiantis vis svarbiau tampa būti kūrybišku. Tačiau vieniems naujos, kūrybingos idėjos gimsta nuolat, o kitiems itin sunku išlipti iš kasdieniškumo gniaužtų.

Toks sindromas netgi turi specialų pavadinimą - tingios smegenys. Pamenate, apie tai jau rašėme straipsnį.

Naudodamasis šiais paprastais 5 patarimais kiekvieną dieną, laikui bėgant tapsi kūrybingesnis.

Nuolat su savimi turėk rašiklį ir užrašų knygelę

Idėjos į galvą gali ateiti bet kuriuo momentu, tad nuolat būk pasiruošęs, turėk su savimi rašiklį ir užrašų knygelę, o kilusias idėjas užsirašinėk. Kas žino, gal jos kada nors pavirs realybe.

Uždavinėk klausimus

Geriausios idėjos yra tos, iš kurių kyla geriausi klausimai. Klausk, nes klausiant įgyjame naujų žinių ir kūrybiškumo. Nuolatos ieškodami atsakymų į klausimus apie mus supantį pasaulį tapsime vis kūrybiškesni.

Judėk

Vietoj nuolatinio sėdėjimo, atsistok ir eik pasivaikščioti. Galvok apie problemą, kurią turi išspręsti iš skirtingų pozicijų. Fizinis aktyvumas teigiamai veikia žmogaus mąstymą.

Įgyk naujų patirčių

Mūsų smegenys kaip sodas, jei jo neprižiūrime, jis nuvysta. Žmogui reikia naujų patirčių, tik tuomet jis išliks aktyvus ir kūrybškas. Išmok ką nors naujo, kad atnaujintum savo sodą. Galbūt tai gali būti nauja užsienio kalba? O gal seniai svajoji išmokti groti kokiu nors instrumentu? O gal išbandyti naują receptą? Nauji potyriai padės tavo smegenims išlipti iš įprastinių rėmų.

Nebijok savęs kritikuoti

Būk kritiškesnis sau nei bet kas kitas. Nuolat užduok sau klausimą: "Ar negalėjau to padaryti geriau?" arba "Ką aš turėjau daryti kitaip?". Pripažink, kad nesi tobulas, ir turi stengtis atlikti viską geriausiai kaip gali. 

 

Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Ieva Kilienė

(31)
(6)
(25)

Komentarai (0)

Visi šio ciklo įrašai

Susijusios žymos: