10 garsiausių apgaulių, kurios pasaulį užklupo balandžio 1-ąją (Foto, Video)  ()

Įtakinga BBC naujienų laida „Panorama“ pranešė, kad dėl labai švelnios žiemos ir daug rūpesčių kėlusių spagečių straubliukų faktiško išnaikinimo Šveicarijos ūkininkai gavo neregėtą spagečių derlių.

Šį pranešimą lydėjo filmuota medžiaga, kaip Šveicarijos valstiečiai traukia nuo medžių ilgas makaronų gijas. Šiuo melu patikėjo daugybė televizijos žiūrovų. 

Portalas hoaxes.org pateikė 10 garsiausių Melagių dienos apgaulių, kuriomis patikėjo daugybė žmonių.

10. R.Nixonas balotiruojasi į prezidentus

1992-ųjų balandžio 1-oji. Nacionalinio visuomeninio radijo laida „Talk of the Nation“ (Tautos balsas) paskelbė, kad Richardas Nixonas netikėtai vėl iškėlė savo kandidatūrą į prezidentus.

Naujosios jo kampanijos šūkis yra: „Aš nieko blogo nedariau, ir aš vėl to nedarysiu“.

Šį pranešimą lydėjo garso įrašas, kur R.Nixonas rėžė kandidato į prezidentus kalbą. Klausytojai į šį pranešimą reagavo audringai, redakcijoje netilo skambučiai, žmonės sakė patyrę šoką ir reiškė pasipiktinimą.

Tik antrojoje laidos dalyje vedantysis Johnas Hockenberry atskleidė, kad pranešimas buvo tik pokštas. Nixono balsą pamėgdžiojo komikas Richis Little`as.

9. Siddas Finchas

1985 metų balandžio mėnesio žurnalo „Sports Illustrated“ numeryje buvo paskelbta, kad amerikiečių beisbolo komanda „New York Mets“ įsigijo naujoką įžaidėją („pitčerį“) vardu Siddas Finchas, kuris gali sviesti beisbolo kamuoliuką 168 mylių per valandą greičiu – 65 myliomis per valandą greičiau nei ankstesnis rekordas.

Įdomiausia tai, kad Siddas Finchas anksčiau niekada beisbolo nežaidė, tačiau jis įsisavino „padavimo meną“ Tibeto vienuolyne. „Mets“ sirgaliai negalėjo patikėti savo sėkme ir, priimdami visas Siddo Fincho praeities keistenybes už gryną pinigą, užtvindė „Sports Illustrated“ prašymais suteikti daugiau informacijos.

Bet iš tikrųjų tas nuostabusis žaidėjas egzistavo tik autoriaus George`o Plimptono vaizduotėje, kuris straipsnio paantraštėje buvo palikęs šifro raktą šiai apgavystei atskleisti.

Paantraštė buvo tokia: „He's a pitcher, part yogi and part recluse. Impressively liberated from our opulent life-style, Sidd's deciding about yoga — and his future in baseball“ (Jis yra įžaidėjas, iš dalies jogas, iš dalies atsiskyrėlis. Įspūdingai išsivadavęs iš prabangaus mūsų gyvenimo būdo, Siddas mąsto apie jogą ir apie savo ateitį beisbole“.

Pirmąsias angliško teksto žodžių raides sudėjus krūvon gauname: „H-a-p-p-y A-p-r-i-l F-o-o-l-s D-a-y — A-h F-i-b“. (Su Balandžio 1-ąja – Melagių diena – Ah Fib).

8. Londone nusileido skraidanti lėkštė

1989-ųjų kovo 31-oji. Tūkstančiai automobilių vairuotojų, važiuojančių automagistrale netoli Londono, pakėlę akis į dangų stebėjo, kaip ant jų miesto leidžiasi žėrinti skraidanti lėkštė.

Daugelis iš jų sustojo pakelėje, kad galėtų stebėti orą skrodžiantį neregėtą aparatą. Pagaliau lėkštė nusileido lauke, Londono pakraštyje, kur vietiniai gyventojai nedelsdami paskambino policijai, įspėdami apie ateivių invaziją. Netrukus policija atvyko į įvykio vietą, o vienas drąsus pareigūnas su ištiesta į priekį lazda prisiartino prie paslaptingojo orlaivio.

Kai orlaivio durys atsidarė ir pasirodė maža figūra sidabriniais rūbais, policininkas spruko atgal. Bet paaiškėjo, kad skraidanti lėkštė – tai karšto oro balionas, kuris buvo specialiai padarytas taip, kad atrodytų kaip ateivių laivas. Tuo pasirūpino Richardas Bransonas, 36-erių metų bendrovės „Virgin Records“ valdybos pirmininkas.

Šis triukas buvo jo aistros skraidyti oro balionais ir pomėgio krėsti išdaigas derinys.

R.Bransonas planavo nutupdyti „skraidančią lėkštę“ Londono Hyde parke balandžio 1-ąją. Deja, dėl nepalankaus vėjo jis nukrypo nuo kurso ir buvo priverstas nusileisti dieną anksčiau netinkamoje vietoje.

7. „Taco“ laisvės varpas

1996-ųjų balandžio 1-oji. Korporacija „Taco Bell Corporation“ oficialiai užsisakė visą puslapį reklamai, kuri pasirodė šešiuose pagrindiniuose laikraščiuse ir kurioje buvo skelbiama, kad ji nusipirko Laisvės varpą (Liberty Bell) ir pervadina jį į „Taco“ laisvės varpą (Taco Liberty Bell).

Šimtai pasipiktinusių piliečių skambino į Nacionalinį istorinį parką Filadelfijoje, kur stovėjo varpas, kad išreikštų savo pyktį. Jų nervai buvo nuraminti tik tada, kai „Taco Bell“ po kelių valandų atskleidė, kad tai tebuvo paprasčiausias pokštas.

Geriausias dienos numeris – kai Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Mike'as McCurry buvo paklaustas apie varpo pardavimą. Greitai sumetęs jis atsakė, kad Lincolno memorialas taip pat buvo parduotas. Dabar jis vadinsis Fordo Lincolno Mercury`io memorialu, sakė jis.

6. Dėl planetų išsidėstymo vienoje eilėje sumažėja trauka

1976-ųjų balandžio 1-oji. Anksti ryte duodamas interviu radijo stočiai „BBC Radio 2“ britų astronomas Patrickas Moore`as paskelbė, kad tą dieną 9 val. 47 min. įvyks astronominis reiškinys, kuris gali pasitaikyti tik kartą per gyvenimą. Plutonas atsidurs už Jupiterio, ir dėl tokio planetų išsidėstymo vienoje linijoje laikinai sumažės Žemės trauka, todėl bus galima patirti neįprastą būseną.

Pasak P.Moore`o, žmonės, pašokę į orą tiksliai tuo laiku, kai planetos išsirikiuos vienoje eilėje, trumpai pasijus it sklandą. Atėjus 9 val. 47 min., į radiją ėmė skambinti šimtai žmonių, kurie tvirtino patyrę nusakytus pojūčius. Viena moteris netgi pranešė, kad ji su savo draugėmis pakilo nuo kėdžių ir sklandė po kambarį.

1 | 2

(36)
(5)
(31)

Komentarai ()