Sukurtas įrankis, leidžiantis įvertinti kokia tikimybė, jog jūsų specialybės atstovus nukonkuruos robotika ir dirbtinis intelektas: galite pasitikrinti patys  (5)

Beveik prieš pusę dešimtmečio Oksfordo universiteto mokslininkai Carlas Benedictas Frey’us ir Michaelas O. Osbourne’as paskelbė tyrimą „Ateities darbo rinka: kiek ir kurios specialybės jautrios kompiuterizacijai?“.

Tyrimas, paremtas nauja metodologija, pagrįsta Gausso metodu, įvertino kompiuterizacijos įtaką 702 gana smulkiai detalizuotoms specialybėms.

Mokslininkų skaičiavimu, apie 47% dabartinių JAV darbuotojų yra rizikos zonoje. Ir nors pats tyrimas gana stipriai orientuotas į JAV rinką, vis dėlto tai yra ir geras lakmuso popierėlis visam likusiam pasauliui.

Projektas „WillRobotsTakeMyJob?“ surinko tyrime aprašytas specialybes ir jau įvertintas galimybes, kad jas nukonkuruos robotika ir dirbtinis intelektas – ir sukėlė tai į svetainę, leidžiančią lengvai atlikti specialybės paiešką. Be to, svetainė prideda ir šiek tiek papildomos informacijos, kurią skelbia JAV Darbo statistikos biuras.

Tad kviečiame apsilankyti WillRobotsTakeMyJob.com ir pasitikrinti – ir arba nusiraminti, arba susirūpinti, kad galbūt jau laikas būtų specializaciją.

Svetainėje paiešką atlikti reikia anglų kalba.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Adomas Rutkauskas

(3)
(3)
(0)

Komentarai (5)