Iššūkis savaitgaliui - galvosūkiai, kurie privers jus pamąstyti: kokį algos didėjimą pasirinkti ir kas nutiko su akcijomis? (2 dalis)  (4)

Pateiksime jums nestandartinių ir linksmų užduočių iš D. Chernyševo knygos. Pasitikrinkite, ar gerai išvystyta jūsų logika ir išmintis.

1 užduotis

Esate kviečiami dirbti finansų analitiku didelėje įmonėje. Žadamas pradinis atlyginimas 100 000 JAV dolerių ( apie 85655 € ) per metus ir dvi atlyginimo didėjimo galimybės :

Kartą per metus jums padidins atlyginimą 15 000 JAV dolerių ( apie 12850 € ).

Kartą per pusę metų - 5000 JAV dolerių ( apie 4285 € )

Jūs turite dešimt sekundžių sprendimui priimti. Kuris variantas Jums atrodo pelningesnis?

2 užduotis

Kiekvieną dieną, lygiai 12 valandą, vienas traukinys išvyksta iš Vilniaus į Lisaboną, o kitas tuo pačiu laiku - iš Lisabonos į Vilnių. Kelionė trunka septynias dienas. Jei jūs išvykote vienu iš tų traukinių iš Vilniaus stoties, kiek kelyje sutiksite traukinių važiuojančių iš Lisabonos į Vilnių?

3 užduotis

Įsivaizduokite, kad jūsų pinigai investuojami į akcijas. Vakar jūsų akcijų kaina sumažėjo 2%. Šiandien padidėjo 2%. Ar pasikeitė jūsų kapitalo suma, ir jei taip, tuomet į kurią pusę: sumažėjo ar padidėjo?

Jūsų pinigai investuojami ir į kitą akcijų paketą. Vakar jų kursas išaugo 2%. Šiandien jis sumažėjo 2%. Ar pasikeitė jūsų kapitalo suma, ir jei taip, tuomet į kurią pusę: sumažėjo ar padidėjo?

Atakymus rasite kitame puslapyje

1 | 2

(17)
(7)
(10)

Komentarai (4)