Iššūkis savaitgaliui - galvosūkiai, kurie privers jus pamąstyti: kada vargšas tinklaraštininkas pateks į rojų ir kaip nustatyti patį populiariausią muziejaus eksponatą? (3 dalis)  (6)

Pateiksime jums nestandartinių ir linksmų užduočių iš D. Chernyševo knygos. Pasitikrinkite, ar gerai išvystyta jūsų logika ir išmintis.

1 užduotis

Vieno žinomo muziejaus valdžia nusprendė išsiaiškinti, kuris iš eksponatų yra populiariausias. Tyrimui buvo skirta daug pinigų. Užduotis yra sudėtinga - muziejus yra didžiulis. Tačiau paskutinę akimirką buvo surastas paprastas nemokamas sprendimas. Kaip jūs išspręstumėte šią užduotį? Be klausimynų, vaizdo kamerų ir kitų pagalbinių dalykų.

2 užduotis

Tinklaraštininkas patenka į skaistyklą kartu su savo mėgstamu nešiojamuoju kompiuteriu. Angelas, sprendžiantis, kur jį išsiųsti - į dangų ar į pragarą, pastebi, kad klaviatūroje nuo nuolatinio naudojimo visiškai ištrintas C klavišas (nuo nuolatinio spaudinėjimo Ctrl + C). Angelas duoda tinklaraštininkui pasiūlymą: tegu jis spausdina kompiuteriu anglų kalba visus skaičius (raidėmis) - one, two, three, four ... ir iškart, kai bet kuriame iš skaičių jis spustels C, tuomet pateks į rojų.

Tinklaraštininkas dirba labai greitai - bet kokį ilgiausią skaičių jis parašo per dešimt sekundžių. Jis gali dirbti neribotą laiką be pertraukų. Šiek tiek pagalvojęs, tinklaraštininkas sutinka. Kada jis pateks į rojų?

3 užduotis

Manoma, kad žmogus pirmą kartą pademonstravo sugebėjimą skristi greičiau negu garsas 1947 m. spalio 14 d. Tai padarė amerikiečių lakūnas - bandytojas Chuckas Yeageras su „Bell X-1“ lėktuvu. O koks dalykas, labai seniai sukurtas žmogaus, įveikė garso skridimo barjerą pirmasis?

Atsakymus rasite kitame paslapyje.

1 | 2

(9)
(14)
(-5)

Komentarai (6)