Japonija turi kuo džiaugtis, bet vienas miestelis turi labai rimtą problemą - neprisivilioja nindzių net už 85 tūkstančių dolerių atlyginimą  (4)

85 tūkstančiai dolerių per metus - tokį atlyginimą galėtumėte užsitarnauti, jei Igos miestelyje, nuo Tokijo nutolusiame apie 450 km, dirbtumėte nindze. Manoma, kad būtent iš Igos ir kilo ši paslaptingų karių rūšis, tačiau dabar jų tiesiog trūksta. Meras atvirai sako, kad nindzių krizė yra labai rimta ir ją būtina spręsti kiek įmanoma greičiau.


Japonijos turizmo sektorius išgyvena atgimimą. Augant pasaulinei ekonomikai žmonės turi daugiau pinigų ir naudojasi jais keliaudami. Taigi, ir kainomis baisi Japonija dabar atrodo itin viliojančiai. 2017 metais šalį aplankė 29 milijonai turistų - 20 % daugiau nei 2016-aisiais. Tačiau tuo gali džiaugtis tik didieji miestai, kuriuos turistai ir lanko dažniausiai. Iga, kuri nuo Tokijo nutolusi vos 450 km, turistų niekaip negali prisivilioti, nors tai yra nindzių miestas.

Nuo balandžio pabaigos iki gegužės pradžios Igoje rengiamas nindzių festivalis, kuris pritraukia nemažai turistų. Nemažai jų yra iš Japonijos - žmonės kurie domisi šalies istorija. Tačiau vos tik festivalis baigiasi, maždaug 100 tūkstančių gyventojų turintis miestas vėl apmiršta. Gyventojų čia nuolat mažėja, nes jie keliauja į didesnius miestus, kur didesnės galimybės užsidirbti. Taigi, Igos meras Sakae Okamoto sugalvojo planą - nindzių turizmas turi būti skatinamas ištisus metus.

Miesto savivaldybės pastatas bus perkeltas kur nors toliau nuo miesto centro, o vietoj jo atsiras nindzių muziejus. Bus remiama ir kitų objektų statyba. Taigi, mieste atsiras darbo statybininkams. Jei planas pavyks, reikės ir daugiau nindzių, o tai yra dar didesnis iššūkis nei surasti statybininkų.

Skaitomiausi Naujausi

Norint tapti nindze reikia ilgai mokytis ir tobulinti įgūdžius. Tai nėra kažkoks paveldimas statusas, o būti nindze yra labai sunku. Taigi, nindzės istorijos eigoje ir išnyko. Norint turistams parodyti, kaip atrodo nindzės darbas, reikia jų vėl prisivilioti. Tai bus daroma solidžiu atlyginimu - už nindzės darbą Igoje bus mokama 23-85 tūkstančių JAV dolerių per metus priklausomai nuo patirties ir įgūdžių. Tai, beje, yra gerokai daugiau nei nindzės uždirbdavo viduramžiais.

Tačiau kažin, ar šie planai suveiks. Japonai mažai kada užsiima seksu, jiems vis mažiau rūpi šeima, o ir susituokusios poros dažniausiai susilaukia vos vieno vaiko. Blogiausia tai, kad visi nori judėti į didžiuosius miestus, kur atlyginimai yra didesni. Demografinė krizė yra kur kas didesnė už nindzių krizę. Per metus Iga praranda 100 gyventojų ir tik laikas parodys ar turizmo skatinimas yra tinkama priemonė jiems sulaikyti.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(23)
(3)
(20)

Komentarai (4)