FTB išslaptino sniego žmogaus plaukų tyrimo rezultatus  ()

JAV Federalinių tyrimų biuras (FTB) išslaptino susirašinėjimą byloje, kurioje yra ir tariamojo sniego žmogaus audinio mėginio tyrimo rezultatai. Sniego žmogus, dar kartais vadinamas Saskvotču, yra tariamai į žmogų panašus sutvėrimas, kurį žmonės praneša kartais pamatantys JAV šiaurės vakarinėse valstijose, rašo „Yahoo“.

22 puslapių apimties rinkmena, išslaptinta pagal Informacijos laisvės akto pagrindu parengtą užklausą, parodė, kad FTB sutiko ištirti plaukų, „prikibusių prie odos gabalėlio“, mėginį, kurį gavo ir tyrėjams pateikė Oregono valstijos Sniego žmogaus informacijos centras.

Susirašinėjime matoma, kad informacijos centras tyrimų biurui mėginį persiuntė po to, kai 1975 metų leidinyje „Washington Environmental Atlas“ buvo parašytas straipsnis apie FTB laboratorijos atliekamus „su sniego žmogaus fenomenu susijusius“ tyrimus.

„Ar malonėtumėte kartą ir visiems laikams išspręsti šį klausimą ir informuoti mus, ar FTB ištyrė plaukus, kurie galėtų priklausyti Sniego žmogui; kada tai įvyko; ar apskritai tai įvyko; kokie buvo analizės rezultatai. Prašome supratimo, kad mes šiuos tyrimus vertiname rimtai“, – FTB rašė Sniego žmogaus informacijos centro direktorius Peteris Byrne'as.

FTB atsakė, kad neturi jokių įrašų, susijusių su tokių tyrimų vykdymu. Bet vėlesniame laiške, kuris buvo adresuotas P.Byrne'ui ir išsiųstas 1976 m. gruodžio 15 d., FTB Mokslinių ir techninių paslaugų padalinio direktoriaus pavaduotojas Jay'us Cochranas Jr. patarė mėginį išsiųsti į FTB laboratoriją Vašingtone.

„FTB laboratorija dažniausiai teisėsaugos agentūrų prašymu atlieka fizinių įkalčių analizę, susijusią su kriminalinėmis bylomis. Kartkartėmis, pavieniais atvejais, mokslinių tyrimų ir smalsumo tikslais padarome išimčių bendrai darbo tvarkai. Su tokiu supratimu ištirsime plaukus ir audinius, minimus jūsų laiške.“

O po trijų mėnesių FTB pateikė savo tyrimo rezultatus.

„Plaukai priklauso elnių šeimos gyvūnui“, – atsakyme rašė J.Cochranas.

Pateikiame pilną susirašinėjimo turinį:

Bigfoot Part 01 of 01 by on Scribd

Aut. teisės: 15min.lt

(9)
(18)
(-9)

Komentarai ()

Susijusios žymos: