Penktadienio rytą virš Čeliabinsko Rusijoje sprogo didžiulis meteoroidas (Video)  (46)

Vasario 15 dieną Čeliabinske (Rusija) nugriaudėjus sprogimui išdužo namų langai. Vyksta žmonių evakavimas iš pastatų, skelbia ITAR-TASS. Liudininkų teigimu, danguje virš Čeliabinsko, Jekaterinburgo ir Tiumenės buvo užfiksuoti sprogimai.

Kaip pranešė Nepaprastųjų situacijų ministerijos Vyriausioji valdyba, Sverdlovsko, Čeliabinsko ir Tiumenės apskrityse buvo pastebėti iš dangaus krintantys degantys objektai. Nepaprastųjų situacijų ministerijos tinklalapyje pranešama, kad pirminiais duomenimis, to priežastimi galėtų būti meteoritų lietus. Įvykio liudininkai spėja, kad danguje galėjo sprogti lėktuvas arba raketa. Informaciją apie sprogimą patvirtino ir Jekaterinburgo oro uostas „Kolcovo“. Oro uosto spaudos tarnybos duomenimis, buvo užfiksuotas „kažkokio judančio objekto, panašaus į meteoritą ar kometą, sprogimas“. Įvykis oro uosto darbo režimui įtakos neturėjo. Kaip remiantis regioninėmis specialiosiomis tarnybomis pranešė „ČelNovosti.ru“, Urale visi lėktuvai skrenda įprastu režimu ir pagal tvarkaraštį. Leidinio „Čeliabinsk-Times“ duomenimis, Nepaprastųjų situacijų ministerijos Vyriausioji valdyba kaimyninėje Čeliabinskui Sverdlovsko srityje pirmuosius sprogimus užfiksavo dar išvakarėse. Už pusšimčio kilometrų nuo Čeliabinsko esančio Emanžilinsko miesto gyventojai pranešė, kad matė objektą, kuris pradėjo sproginėti danguje ir toliau sproginėjo krisdamas. Anot jų, virš miesto tvyro juodas debesis.

Čeliabinsko gyventojai liudija, kad mieste tvyro parako kvapas. „Interfax“ paskelbė, kad mieste pradingo mobilus ryšys. „Čeliabinsk-Times“ duomenimis, mobilus ir miesto telefono ryšys Čeliabinske veikia su trukdžiais.

Miesto valdžios oficialiame tinklalapyje išplatintame skubiame pranešime gyventojai raginami paimti vaikus iš mokyklų ir pagal galimybes grįžti į namus.

Miesto administracijos duomenimis, sprogimo banga išdaužė langus daugelyje pastatų. „Interfax“ pranešė, kad Čeliabinsko elektronikos gamykloje darbuotojus sužeidė dūžtantys langai. Be to, ceche įgriuvo lubos.

Rusijos vidaus reikalų ministerija skelbia, kad Čeliabinsko srityje medicininės pagalbos kreipėsi daugiau nei 100 žmonių. Išankstiniais duomenimis, rimtų trauma nėra – daugiausiai tai yra paviršinės dūžtančių stiklų padarytos žaizdos, sumušimai ir kitos smulkios traumos. Tiesa, Rusijos ypatingų situacijų ministerija skelbia kiek kitokius skaičius – pasak jų, sužeistųjų yra kur kas mažiau, apie 50 žmonių.

Svetainei uralpolit.ru Kouro observatorijos direktorė Polina Zacharova aiškino, jog tai tebuvo pavienis meteoras – tiesa, tai yra pakankamai retas reiškinys. Specialistės teigimu, šis meteoras nepriklauso jokiam didesniam dangaus kūnų srautui, jis tiesiog klajojo po kosminę erdvę ir dabar nukrito. Rytinis meteoras Žemės paviršiaus nepasiekė, jis sprogo ore, todėl jį matė ne tik Čeliabinsko, bet ir Jekaterinburgo gyventojai. Ekspertė teigia, kad vietos gyventojams pasisekė, jog meteoro sprogimas įvyko ore.


(Šį vaizdo siužetą žiūrėkite nuo 40 sekundės)

Aut. teisės: delfi.lt

(40)
(0)
(0)

Komentarai (46)

Visi šio ciklo įrašai