A 113: ką reiškia šis slaptas kodas, kurį galima pamatyti tiek daug filmų ir TV serialų? (Video)  (0)

A 113. Šį mįslingą skaičių galima pamatyti vis daugiau filmų, TV serialų ir kompiuterinių žaidimų. Šmėkšteli jis ne tik "Simpsonuose" ar "Pietų parke" – kodas matomas ir tokiuose filmuose kaip "Žvaigždžių karai" ar "Bado žaidynės".

Jei kada nors atkreipėte dėmesį į šį kodą, jūs, ko gero, esate studijavęs Kalifornijos menų institute (California Institute of the Arts) ir esate įgijęs (arba mėginote įgyti) grafikos dizainerio ir animatoriaus specialybę.

Kaip tik šioje aukštojoje mokykloje savo karjerą pradėjo aibė tokių pasaulinio garso animatorių ar specialiųjų efektų autorių kaip Johnas Lasseteris, Pete'as Docteris, Andrew Santonas ar Bradas Birdas. Visi jie yra lankęsi ypatingoje auditorijoje – A 113.

Šis auditorijos pavadinimas tapo kultiniu simboliu, patekusiu į galybę filmų. Jei filmo eigoje iškyla būtinybė sugalvoti atsitiktinį skaitmenų ir raidžių kodą, o filmą kūryboje dalyvaujantis asmuo yra lankęs paskaitas A 113 auditorijoje, jis nė už ką nepraleis galimybės A 113 įamžinti dar viename audiovizualinio meno kūrinyje.

A113 kulto pradininku laikomas B. Birdas – šį kodą jis pirmą kartą įterpė į serialo "Amazing Stories" serijos "Family's Dog" epizodą, kuriame buvo rodomas automobilio registracijos numeris – A 113.

A 113 auditorijoje ir mūsų laikais grafikos dizaino paslaptis kremta minėtos menų instituto pirmakursiai.

TV laidų ir filmų sąrašą, kuriuose panaudotas A 113 kodas, rasite čia.


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(10)
(3)
(1)

Komentarai (0)