Įspūdingos lenktynės Paryžius – Marselis  (6)

„Raid Caneo Nature“ yra kiekvienais metais Prancūzijoje rengiamos nuotykių lenktynės iš šalies šiaurėje esančio Paryžiaus į Viduržemio jūros Marselio uostą.

50-čiai komandų šios lenktynės yra ne tik sportinis iššūkis, bet ir galimybė pažinti dar nematytas Prancūzijos vietas. Komandą sudaro keturi nariai, iš kurių vienas turi būti moteris. Kiekvienai komandai padeda dar vienas pagalbinis žmogus. Jis gabena kelionės reikmenis ir įrangą, suteikia įvairią pagalbą.

Lenktynių maršrutas tarp Paryžiaus ir Marselio kiekvienais metais skiriasi ir yra kruopščiai slepiamas. Jį sudaro apie 1000 kilometrų, kuriuos reikia įveikti be automobilių. Keliaujama valtimis, baidarėmis, žirgais, riedučiais, kalnų ir lygumų dviračiais. Dalį atstumo tenka eiti pėstute ar bėgti, kopti į kalnus.

Kai kurie lenktynių etapai vyksta ir naktimis, todėl dalyviams reikia įsirengti stovyklas. Dauguma sustojimų vietų parinktos Prancūzijos kaimeliuose ar miesteliuose, kuriuose keliautojai susipažįsta su vietiniais gyventojais.

Idėjos autorius Gerardas Fusilas stengiasi, kad lenktynės būtų prieinamos eiliniams žmonėms, o ne vien profesionalams, kurių svarbiausias tikslas yra laimėti medalius.

Registruotis lenktynėms gali visos norinčios komandos, tačiau maksimalus jų skaičius yra 50. Kitais metais lenktynes planuojama rengti ne iš Prancūzijos šiaurės į pietus, kaip anksčiau, o iš rytų į vakarus. Pirmąsias lenktynes iš 34 komandų įveikė tik 20, todėl norima kai kurias rungtis palengvinti ir daugiau šansų suteikti naujokams.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: