Kaune - 3 dviračiams vežtis pritaikyti autobusai  (9)

Jau keletą savaičių Kauno gatvėmis rieda pirmieji Lietuvos didmiestyje autobusai, pritaikyti vežtis dviračius. Iki šiol šalyje dviračius vežė tik „Kautros“ Druskininkų miesto bei tarpmiestiniai autobusai.

Išklausius Lietuvos dviratininkų bendruomenės bei transporto specialistų rekomendacijas, buvo nuspręsta, jog ši paslauga bus teikiama 3-iojo maršruto autobusuose. Šis maršrutas, kursuojantis tarp 2-osios ir Onkologijos ligoninės, yra ilgas, važiuoja per didžiuosius mikrorajonus, miesto centrą, kuriame gausu lankytinų vietų, įrengti dviračių takai. „Skiriame daug dėmesio miesto dviratininkams: tvarkome dviračių takus, plečiame jų tinklą. Esu įsitikinęs, kad naujoji paslauga netruks pasiteisinti ir dviračių mėgėjams bus labai naudinga", - teigė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Darbo dienomis miesto gatvėmis kursuoja trys, o šeštadienį ir sekmadienį - du autobusai, su specialiais laikikliais. Šie autobusai važiuoja nuo 6:50 val. iki 19:50 val.

„Lietuvos dviratininkų bendruomenė jau kelerius kėlė šį klausimą. Dviratininkams pasitaiko įvairių netikėtumų, kartais sugenda dviratis. Tada jiems tenka jį pėstiems parsistumti namo. Pernai buvome sutarę su taksi paslaugas teikiančiomis firmomis, kad leistų automobiliais vežti dviračius. Šiemet į miesto gatves išvažiuos autobusai su specialiais laikikliais dviračiams“, - pasakojo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Autobusų priekyje sumontuotais specialiais laikikliais vienu metu galima vežti 2 dviračius. Dviratininkams, norintiems pasinaudoti šia paslauga, reikia įsigyti papildomą važiavimo bilietą.

Jeigu dviratininkas bilietą pirks autobuse, jis kainuos 2 litus. Bilietą perkant spaudos kioske, jis kainuos šiek tiek pigiau. Moksleiviams, studentams ar senjorams, besinaudojantiems nuolaidomis, už dviračio vežimą teks mokėti visą kainą.

Norintys autobusu vežti dviratį privalės visų pirma leisti sulipti keleiviams be dviračių. Tada, priėjus prie priekinių durų, reikės informuoti vairuotoją, kad nori vežti dviratį ir palaukti kol jis išlips ir įtvirtins dviratį. Vairuotojui grįžus į autobusą, dviratininkas galės sumokėti už važiavimą ir vežamą dviratį. Keleivis iš anksto turės informuoti vairuotoją, kurioje stotelėje ketina išlipti ir atsiimti bagažą.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)