Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2025-05-15 20:51
Dėl visatos amžiaus ir tų žvaigždžių ir galaktikų kurių neva neturėjo būti po BB. Yra toks dalykas kaip erdvės ir laiko iškraipymas dėl greičio ir gravitacijos. Mes gyvename reliatyviai tarpgalaktinėj tuštumoj ir mums visatos amžius atrodo ilgesnis nei stebėtojui jei jis yra kokiam galaktikų super spiečiuje, ar kažkokoj megastruktūroj sudarytoj iš daug galaktikų. Taip reliatyvumas veikia ir tarpgalaktiniais atstumais ir dėl didesnio erdvėlaikio kreivumo arčiau didelių materijos telkinių laikas teka lėčiau ir atvirkščiai. Todėl daug kas neatitinka stebėjimų, visokių žvaigždžių senesnių už visatos amžių randa ir tt. Tik neseniai astrofizikai šitą suprato kad tai time dialation veikia netgi ir visatos mastu kai materija yra pasiskirsčiusi nevienodai, tada pradėjo įvesti korekcijas savo stebėjimuose. Mačiau kažkokį YT video ta tema. Nelabai lengva sudaryti tokius erdvėlaikio žemėlapius, dar sunkiau juos suvokti būtu. Kai kiekvienoj visatos vietoj įvykių seka skirtinga nei kitoj vietoj, net visatos amžius skiriasi ir dar priežastingumas gali būti sunkiai suprantamas. Maždaug reikėtu pilnai suvokti 4D, su smegenimis kurios virškina tik 3,5D, gana sunku ir neintuityvu, bet smarkiai pažengusiam DI tai nesudarys problemų
Dannas3 2025-05-16 10:09
Kad laikas teka nevienodai, skirtingose visatos vietose, tai kaip ir savaime ateinanti isvada. Jau senokai ateje i galva, kad visatos amzius turetu skirtis stebetojams, priklausomai nuo ju padeties.
Tu ko gero turi galvoje pries kelis menesius per visur igarsinta, bet jau pamirsta timescapes modeli. Kuriuo, del laiko tekmes nelygumu, paaiskinama, kad ko gero tamsioji energija neegzistuoja.
https://m.youtube.com/watch?v=hE_xLGgZz ... hyohjO8%3D
mindaugas.vaitiekūnas 2025-05-16 15:29
, aš apie tą laiko nteolygumą jau seniai kėliau klausimus. Na pvz. kai sakydavo kad ten tam anam yra tiek ir tiek metų, tai sakydavau iš kurios perspektyvos žiūrint
Bet iš principo tai yra šiokia tokia klaida, nes metai yra laiko tarpas, per kurį Žemė apskrieja aplink Saulę, o ne kažkoks laikrodukas. T.y. nesvarbu kaip ir kur tu judėsi, jeigu žiūrėsi į Žemę, tai ir matysi jos tranzitą (pagreitintą ar sulėtintą).
Ir yra daugiau problemų/klausimų su šiais "erdvės" modeliais, pvz. ar yra 0-inis greitis? Supranti apie ką aš? Jeigu skrisiu iš Žemės x greičiu, tai jau imsim, kad laikas man teka lėčiau negu Žemei, ane? Bet tai gal atvirkščiai: tai gal Žemė čia nuo manęs lekia, o aš tik pristabdžiau (tarkim įgavau 0km/h greitį "background radiation" atžvilgiu), a?
Pagavai apie ką aš čia? Jei taip, paabndyk pagalvoti toliau kas yra ta erdvė/laikas/greitis. Mano supratimu, tai yra tiesiog "įsiskverbimas" į kitą "erdvėlaikį", t.y. "nėra" tokio dalyko kaip greitis - yra energija, kurią panaudojai persikelti į kitą erdvėlaikį. Ir vat būtent ta energija ("įsiskverbimas") pakeičia tą erdvėlaikį. T.y. kai tu stabdai artėdamas prie Žemės, tai "susinchronizuoji" erdvėlaikius (paprasčiau laiką). Kai nuo jos atsiplėšinėji bėgėdamasis, tai peršoki į kitą laiko tėkmę. Ir žiūrint iš šios perspektyvos, laiko "laiko chaosas" visatoje gana didelis
Noriu pasakyti, kad ne pats greitis tai nulemia - nulemia energijos kiekis, kuris buvo suteiktas tos masės kūnui.
Šiaip man dar kitas dalykas buvo įdomus: redshift. Kodėl imama, kad erdvė plečiasi, o ne tai, kad tiesiog banga per didelius atstumus prailgėja? Neradau atsakymo kodėl buvo nuspręsta, kad tai besiplečiančios erdvės darbas, o ne "slopstančios" bangos?
vanduo4 2025-05-17 10:31
: Sovietų Sąjunga žlugo, nes gimė Landzbergis (didysis sprogimas). Iš tikrųjų, Sovietai jau turėjo daugybę problemų, galbūt netgi JAV ekonominėmis priemonėmis paskatino kaikuriuos procesus (dabar tai vadinama sankcijomis), o Landzbergis iškėlė Nepriklausomybės klausimą, kas nuvilnijo per Pasaulį kaip grandininė reakcija - va ir visa pradžia.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Naujas atradimas perrašo Visatos istoriją. Pirmosios šviesos nebuvo, tad ką mes matome?