Genetiškai modifikavo žmogaus kepenis, kad jos gamintų mažiau cholesterolio  ()

JAV biotechnologijų bendrovės „Verve Therapeutics“ tyrėjų komanda į gyvo paciento kepenis suleido genus redaguojanti serumą, kad sumažintų cholesterolio kiekį kraujyje – o tai yra esminis momentas genų redagavimo istorijoje, galintis išgelbėti milijonus žmonių nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei širdies priepuolių, praneša „MIT Technology Review“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Klinikinis tyrimas prasidėjo Naujojoje Zelandijoje, kur pacientui buvo atlikta neįprasta injekcija, pavadinta „VERVE-101“. Pirmieji eksperimentai su beždžionėmis jau davė viltingų rezultatų.

Bendrovė teigia, kad šie genetiniai pakeitimai galės visam laikui sumažinti „blogojo“ MTL cholesterolio – riebalų molekulės, kurios per didelis kiekis gali sukelti arterijų užsikimšimą – kiekį.

Tai galėtų stipriai pakeisti situaciją, nes kitos intervencijos – tokios kaip sunkiai ištveriamos dietos, fiziniai pratimai ir kiti paskirti vaistai – gali tik šiek tiek sumažinti MTL kiekį. Be to, daugelis vaistų išlieka labai brangūs, ir dauguma sveikatos draudimo kompanijų ar valstybinių ligonių kasų atsisako už juos mokėti, teigia „MIT Tech“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(7)
(1)
(6)

Komentarai ()