Tiesdami autostradą Rumunijoje aptiko masinę kapavietę ir fenomenalų aukso lobį: archeologai nieko panašaus dar nebuvo radę (Foto, Video)  ()

Archeologai Rumunijoje aptiko įspūdingą aukso lobį – rinkinį žiedų, kuris priklausė prieš 6500 metų gyvenusiai moteriai. Šis dirbinys, anot mokslininkų, buvo naudojamas kaip plaukų papuošalas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atkastas kapas yra pereinamojo laikotarpio – vario amžiaus. Jame – 169 aukso žiedai, 800 kaulinių karoliukų ir ornamentuota spiralinė varinė apyrankė. Šį lobį aptiko mokslininkų komanda iš Ţării Crişurilor muziejaus Oradijoje, Rumunijoje.

„Manoma, kad šie juvelyriniai dirbiniai priklausė itin turtingai moteriai ir buvo palaidoti kartu su ja“, – teigė muziejaus direktorius Gabrielis Moisa.

Remiantis mokslininkų išvadomis, palaidota moteris buvo ne tik pasiturinti, bet ir gerai maitinosi, buvo aukšta, o jos dantų būklė patvirtino, kad ji priklausė to meto aukštuomenės luomui.

Archeologinio tyrimo vadovas Călin Ghemiș akcentavo, kad radinys yra „fenomenalus“.

 

„Tokio lobio centrinėje ir Rytų Europoje dar nėra buvę atrasta“, – tikino C. Ghemis.

Muziejus tikisi ateityje sužinoti daugiau apie šią moterį, gyvenusią prieš pusšešto tūkstančio metų. Jos palaikai buvo išsiųsti į laboratorijas Rumunijoje ir Olandijoje, kur bus atlikti radioaktyviosios anglies ir DNR tyrimai.

 

Tikimasi sužinoti, kokiai kultūrai priklausė moteris ir ar juvelyriniai dirbiniai, kuri juos turėjo, buvo pagaminti iš Transilvaniško aukso.

Tyrimai ir archeologiniai kasinėjimai buvo atliekami šių metų kovo-birželio mėnesiais. Šie ir kiti archeologiniai radiniai aptikti tiesiant autostradą A3.

Šaltiniai:

Aut. teisės: delfi.lt
(14)
(0)
(14)

Komentarai ()