„Adata šieno kupetoje“: skelbiama, kas nutiko su Australijoje pamesta radioaktyvia kapsule (Video) (1)
Pamesto pavojingo objekto paieškos plotas buvo didžiulis ir siekė apie 1400 kilometrų. Tam buvo naudojami radiacijos detektoriai.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Australijoje rasta mažytė radioaktyvi kapsulė su ceziu-137, kuri buvo pamesta anksčiau gabenant sunkvežimiu. Šalies pagalbos tarnybos pranešė, kad „tiesiogine prasme rado adatą šieno kupetoje“. Tai pranešė „BBC News“.
Paieškos metu greitosios pagalbos tarnybos naudojo specializuotą įrangą, įskaitant radiacijos detektorius. Pavojingą kapsulę pavyko rasti vasario 1 d.
Pamestos kapsulės paieškos plotas buvo didžiulis ir siekė apie 1400 kilometrų. Tai prilygsta atstumui nuo šiauriausio Didžiosios Britanijos taško iki piečiausio.
Buvo manoma, kad kapsulė galėjo dingti prieš dvi savaites. Prietaisas yra kasybos pramonėje plačiai naudojamo densitometro dalis. Jis buvo naudojamas Rio Tinto Gudai-Darry kasykloje atokiame Kimberley regione.
Si vous êtes dans le désert australien, sur ce parcours de 1400 km, ne ramassez pas une petite capsule métallique de moins d'1 cm perdue sur le bord de la route.
— Astropierre (@astropierre) January 31, 2023
Elle contient du Césium 137 et est potentiellement très radioactive.https://t.co/1uI96adisn pic.twitter.com/IXOi1wOAUu
Kasybos milžinas Rio Tinto atsiprašė praradęs įrenginį, kuris galėjo kelti rimtą pavojų. Radioaktyvus objektas yra 6 mm skersmens ir 8 mm ilgio, jame yra nedidelis kiekis cezio-137, kuris gali sukelti odos pažeidimus, nudegimus ar spindulinę ligą.
Kaip dingo kapsulė?
Prietaisą su kapsule pristatė subrangovė, kuri sausio 12 d. jį gabeno iš kasyklos į sandėlį Perto šiaurės rytiniame priemiestyje. Sausio 25 d. krovinys buvo išpakuotas apžiūrai ir rastas sulūžęs ir su dingusia radioaktyviąja kapsule.
Now they have lost a pack of cesum 137 in Australia, cesium damages the immune system in no time.
— Osman Samani (@jabaroky) January 28, 2023
cesium-137 (US), or radiocaesium, is a radioactive isotope of caesium that is formed as one of the more common fission products by the nuclear fissi. pic.twitter.com/wN5abOK3rJ
Pareigūnai nurodė, kad dėl vibracijos transportavimo metu atsipalaidavo varžtai, todėl kapsulė iškrito per korpuso ir sunkvežimių tarpus.