„Danone“ nusprendė patikslinti produktų sveikatingumo teiginius ES institucijoms  (50)

Prancūzijos maisto grupė „Danone“ praėjusią savaitę atsiėmė patikslinimui dviejų geriausiai parduodamų jų jogurtų paraiškas dėl naudos sveikatai, kilus painiavai dėl to, kokius mokslinius įrodymus turi pateikti bendrovė, siekdama patvirtinti šiuos sveikatingumo teiginius, skelbia „EurActiv“. Kai kuriose šalyse jogurtai jau parduodami be sveikatingumo teiginių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Maisto pakuotėse dažnai nurodoma informacija, susijusi su sveikata ir maistine verte, pavyzdžiui, „mažina cholesterolį" arba „mažai riebalų". Kai kurie tokie pranešimai gali suklaidinti vartotojus, kurie nesugeba suprasti mokslinių maistinės vertės lentelių.

Pranešime kalbama apie praėjusią savaitę bendrovės „Danone“ priimtą sprendimą patikslinti, t.y. atsiimti papildymui dvi paraiškas dėl minėtų jogurtų sveikatingumų teiginių po to, kai Europos Maisto saugumo taryba paskelbė, kad birželio 1 d. bus papildomai aiškinami naujo ES Reglamento reikalavimai paraiškoms apie sveikatingumo teiginius (French food group Danone withdrew health claim applications on two of its bestselling yoghurts on Thursday (15 April)).

ES sveikatos ir mitybos pranešimų ant maisto įstatymai, įsigalioję nuo 2007 m. liepos mėn., įdiegė procedūras, kuriomis įrodomi tokie pranešimai ir apribojo tam tikrų rūšių pranešimų naudojimą. "Danone" teigimu, jogurtas „Activia" „padeda virškinimui", o pieno gėrimas „Actimel" padeda „sustiprinti organizmo gynybą".

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai keletas agentų išreiškė susirūpinimą, kad Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) gali nepripažinti „Danone" pareiškimų apie poveikį sveikatai, teigdami, kad tai gali pakenkti grupės įvaizdžiui ir jų akcijų kainai.

EFSA yra ES organizacija, atsakinga už mokslinį pateiktų pranešimų patvirtinimą.

Gali, bet nereklamuoja

„Danone" gali toliau spausdinti pranešimus ant produktų „Activia" ir „Actimel", tačiau ji nebereklamuoja informacijos apie jų poveikį sveikatai kai kuriose šalyse, įskaitant Prancūziją ir Didžiąją Britaniją.

"Danone" atstovai Lietuvoje teigia, kad informacija apie jogurtų sveikatingumą nėra atšaukta, tik bendrovė nusprendė atsiimti patikslinti paraiškas po to, kaip EMST šią savaitę paskelbė, kad birželio 1 d. bus papildomai aiškinamai dėl naujos ES tvarkos apie sveikatingumo teiginius.

"Taigi "Danone" patikslinimui atsiėmė dvi paraiškas, kurios turėjo būti įvertintos iki birželio 1 d., kad galėtų jas pritaikyti prie naujai paaiškėsiančių reikalavimų ir papildyti reikiama informacija", - teigiama pranešime spaudai.

EFSA apžvalgos rezultatus įdėmiai stebi investuotojai, kadangi „Danone" produktų naudos sveikatai patvirtinimas būtų stiprus bendrovės rinkodaros įrankis. Šios bendrovės strategijoje pabrėžiama atskirų pieno produktų nauda sveikatai, dažnai šie produktai parduodami didesne kaina.

Finansų direktoriaus Pierre-Andre Terisse'o teigimu, „Danone" sprendimas galiausiai vėl iš naujo naudoti pranešimus apie naudą sveikatai priklauso nuo to, ar EFSA reikalavimai įrodyti jų teisingumą bus pakankamai aiškiai pateikti birželio 1 d. planuojamo susitikimo metu.

2006 m. gruodžio mėn. priimtas mitybos ir sveikatos informacijos ant maisto pakuočių reglamentas. Reglamente numatytos suvienytos ES taisyklės, taikomos tokiai maisto produktų informacijai, pagrįstos maisto medžiagų aprašymu. Vienas pagrindinių ES įstatymų tikslų - išvengti nepagrįstos informacijos ant maisto pakuočių.

Pasak bendrovės atstovės ryšiams su visuomene Lietuvoje Renatos Grikšelytės, „Danone“ tikėjosi, kad paraiškos dėl „Activia“ ir „Actimel“ sveikatingumo teiginių bus įvertintos jau per artimiausias savaites. Vis dėlto, EMST paskelbus, kad birželį bus papildomai aiškinami Reglamento kriterijai, bendrovė nusprendė papildyti savo paraiškas. „ES Reglamento įgyvendinimas vis dar labai sudėtingas ir komplikuotas procesas tiek gamintojams, tiek pačiai EMST. Tai rodo ir antrą kartą organizuojamas visuotinis susitikimas su Europos bendrovėmis, ir tai, kad nuo šių metų pradžios net 170 paraiškų dėl sveikatingumo teiginių atsiėmė ir kiti maisto produktų gamintojai“, - teigia R.Grikšelytė.

Pasak R. Grikšelytės, įmonei labai svarbu, kad su poveikiu sveikatai susiję teiginiai Europos Sąjungoje būtų reglamentuojami aiškiai ir išsamiai. „Mūsų kompanija visiškai pritaria ir nuo pat pradžių palaiko Reglamentą dėl sveikatingumo teiginių. Siekdama kuo tiksliau vykdyti Reglamento reikalavimus, „Danone“ jau daugiau nei metus bendrauja su Europos institucijomis, pirmiausia dėl aiškesnių paraiškų teikimo kriterijų, o taip pat siekia tiesioginio dialogo tarp ekspertų ir EMST specialistų bei mokslininkų, kurie rengė paraiškas ir vertino bendrovės paraiškose pateiktus mokslinius įrodymus,“− pažymi R.Grikšelytė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (50)

Susijusios žymos: