Ultragarsas – kontraceptikas vyrams  (6)

Ultragarsas pripažintas nauju, veiksmingu kontraceptiku vyrams, rašo dailymail.co.uk. Tai naujas potencialus gimstamumo kontrolės metodas. Mokslininkai teigia, kad po vienkartinio ultragarso seanso vyro organizme spermatozoidai nebesigamina iki šešių mėnesių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Klinikiniai bandymai, kurie atliekami ir šiuo metu, parodė, kad ultragarsas gali tapti vyriška alternatyva moterų kontraceptinėms piliulėms. Išpopuliarėjus seksualiniam gyvenimui ir vis dažniau kalbant apie kontraceptikų neigiamą ilgalaikį poveikį moters organizmui, imama vis labiau domėtis vyriškai kontraceptikais. Tiesa, jos kol kas labai lėtai skinasi kelią į rinką. Tam yra labai įvairių priežasčių – visų pirma, dėl biologinio vyrų ir moterų organizmo skirtumo. Vyro organizme kiekvieną sekundę pagaminama apie 1000 spermatozoidų, todėl kontracepcines priemones vyrams sukurti sunkiau, nei moterims. O kur dar psichologinis momentas – moterys paprastai nėra linkusios patikėti gimstamumo kontrolę vyrams, juk tai labai tiesiogiai įtakoja jos būsimo gyvenimo planus.

Jei kontraceptikas būtų tikrai patikimas ir ilgalaikis, tikimasi, jog abi šios problemos būtų įveiktos. Tyrimui vadovavęs dr. Jamesas Tsuruta pasakojo: „Mes tikimės, kad tai užtikrins patikimą, pigią nehormoninę kontracepciją vyrams, kuri po vieno seanso bus veiksminga šešis mėnesius. Ilgalaikėje perspektyvoje sieksime ultragarsą naudoti ne tik kaip terapinę priemonę sporto medicinos ar fizioterapijos klinikose, kur jis dabar taikomas, bet ir kaip nebrangią, ilgai veikiančią vyrų kontracepcijos priemonę, prieinamą ir išsivysčiusių, ir besivystančių šalių gyventojams.“

Atlikus du ultragarso kursus per metus, spermatozoidai nustoja gamintis ir vyras tampa laikinai nevaisingu, teigia Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkai. Neatnaujinus ultragarso kursų vaisingumas atsistato. Bent jau tą rodo tyrimų rezultatai su šunimis. Tiesa, kol kas neaiškios tokio poveikio ilgalaikės pasekmės organizmui. Taip pat reikia didelio mąsto klinikinių bandymų, kad būtų aišku, koks yra šios priemonės patikimumo lygis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: