Raudonuoja visa Europa. Skelbiamas niūrus žemėlapis (Foto)  (3)

Parodė niūrų Europos žemėlapį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Twitter“ vartotojas Milos Popovic, prisistatantis kaip žemėlapių ir GIS pamokų kūrėjas, parodė niūrų Europos žemėlapį.

Remdamasis Eurostato duomenimis, Milos Popovic sukūrė gimstamumo žemėlapį. Jame – bendras gimstamumo rodiklis (vidutinis vaikų skaičius vienai moteriai) 2021 m. pagal regionus.

Pažvelgus į žemėlapį matyti, kad didžioji dalis Europos raudonuoja. Tai reiškia, kad šiose raudona spalva pažymėtose šalyse vidutinis vaikų skaičius vienai moteriai yra mažesnis nei 2.

Mažiausias rodiklis (ryškiausia raudona) – šiauriniame Portugalijos regione, Ispanijoje, didžiojoje dalyje Lenkijos.

Kalbant apie Lietuvą, mažiausias gimstamumas yra pietvakarinėje šalies dalyje ir šiaurės rytuose. Visoje šalyje vidutinis gimstamumo rodiklis išlieka mažesnis nei 2.

Didžiausius rodiklius demonstruoja (žydra spalva) rytinis Turkijos regionas, atskiri Rumunijos regionai. Čia vidutiniškai moterys gimdo po 3–4 vaikus.

Tačiau bendra tendencija labai niūri. Didžiojoje dalyje šalių gimstamumo rodiklis yra mažesnis nei tvarus gimstamumo rodiklis (2 ir daugiau vaikų vienai moteriai).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(12)
(15)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (3)