Pilkoji smegenų medžiaga susitraukia, jei negeriama pakankamai vandens  (17)

Ekspertai įspėjo, kad jei negeriama pakankamai vandens, pilkoji smegenų medžiaga susitraukia, todėl mąstyti darosi sunkiau, praneša „Daily Mail“. Tyrimų metu paaiškėjo, kad dehidratacija turi įtakos ne tik smegenų tūriui, bet ir jų veiklai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

90 min. aktyviai prakaituojančio žmogaus smegenys susitraukia tiek pat, kiek organizmui pasenus per metus, teigia tyrėjai. Be to, kai juntamas vandens stygius, pilkoji smegenų medžiaga turi intensyviau dirbti, kad apdorotų tą patį informacijos kiekį. Jei skysčių organizme trūksta kelias dienas ar net savaites, tai gali turėti neigiamos įtakos darbo, mokymosi ir egzaminų rezultatams. Tačiau panikuoti neverta, nes išgėrus vieną ar dvi stiklines vandens smegenų tūris greitai atsistato.

Didžiosios Britanijos mokslininkai eksperimentų metu tyrė pusantros valandos dviračiu važinėjusių paauglių smegenis. Kai kurie jų sportavo apsirengę trimis sluoksniais prakaitavimą skatinančių drabužių, kiti buvo apsirengę lengvesniais drabužiais. Paaugliai, kurie buvo apsirengę šiltai, prakaituodami neteko apie 900 g svorio, o jų smegenys susitraukė proporcingai prarastam skysčio kiekiui.

Tyrėjai Matthew Kemptonas ir Ulrichas Ettingeris iš Londono King's koledžo psichiatrijos instituto pasakė: „Pastebėjome kad smegenų medžiaga susitraukė. Smegenų viduje esančios ertmės, kurios būna užpildytos skysčiu, padidėjo, o smegenų materija atitinkamai susitraukė. Žmonių, kurie neteko daugiausiai svorio, smegenys sumažėjo labiausiai.“. Tiesa, specialistai pripažįsta, jog tiksliai nustatyti kokybinio smegenų veiklos pokyčio dar nepavyko. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (17)